Galeria Świnoujście
Galeria Świnoujście

Prace budowlane na terenie Galerii Świnoujście generalny wykonawca firma Calbud realizuje zgodnie z planem. Obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem stanu surowego kondygnacji +2 oraz kondygnacji +3. Dynamicznie przebiega komercjalizacja obiektu, który jest już wynajęty w ponad 80 procentach. Inwestorem projektu jest spółka celowa Winston sp. z o.o.

W ciągu ostatniego miesiąca zakończono prace budowlane kondygnacji podziemnej Galerii Świnoujście wraz z ułożeniem stropu. Ukończono konstrukcję żelbetonową budynku oraz wykonano izolacje przeciwwodne. Wraz z ułożeniem prefabrykowanych płyt stropowych nad kondygnacją +1, zakończone zostało obniżanie poziomu wody gruntowej poprzez wyłączenie pracujących na budowie pomp. Zewnętrzne instalacje sanitarne od strony ulicy Dąbrowskiego oraz Konstytucji 3 Maja zostały już ułożone. Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem stanu surowego kondygnacji +2 (wysokie zaawansowanie – prowadzony jest montaż płyt stropowych) oraz kondygnacji +3. Na kondygnacji +1 rozpoczęto układanie wewnętrznych instalacji elektrycznych, rozprowadzane są także kanały wentylacji mechanicznej obiektu, które będą znajdować się nad sufitem podwieszanym. Na placu budowy Galerii Świnoujście obecnie zatrudnionych jest ponad 100 osób. Generalny wykonawca projektu, firma Calbud, posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tego typu inwestycjach, realizowanych zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznych.

Do grona najemców Galerii Świnoujście dołączyły silne i rozpoznawalne na polskim rynku marki, tym samym obiekt jest już wynajęty w ponad 80 procentach. Na 10 tys.mkw. powierzchni najmu klienci będą mogli skorzystać z bogatej oferty handlowej i usługowej sklepów wszystkich branż. Na trzech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej znajdzie się 45 lokali i stoisk. Swoje salony z odzieżą i obuwiem będą miały H&M, Cropp, Reserved, Sinsay, House, Mohito, Martes Sport, Gatta, CCC i Deichmann oraz salon biżuterii Yes. Wśród najemców znajdzie się również sklep RTV AGD sieci Neonet posiadający w swojej ofercie bogaty wachlarz produktów z branży RTV, AGD, IT, akcesoria oraz multimedia. Ofertę uzupełni drogeria Hebe, Świat Prasy, Perfekt Optik, eSmoking World oraz kantor wymiany walut. Nie zabraknie także przestrzeni gastronomicznej, której część będzie miała formę samoobsługowej restauracji z różnorodnymi daniami kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Dodatkowo powstanie przestrzeń z daniami typu fast-food z ofertą na wynos. Uzupełnieniem będzie strefa z deserami i mrożonymi jogurtami, w tym Columbus Caffee oraz lodziarnia Grycan. Wielofunkcyjna Galeria Świnoujście wraz z zaprojektowanymi przestrzeniami gastronomicznymi oraz multipleksem Cinema 3D z 4 salami kinowymi stworzy mieszkańcom miasta i turystom doskonałą przestrzeń do spędzania czasu stanowiąc integralną część nowoczesnej przestrzeni publicznej w mieście.

Położenie Galerii Świnoujście, w samym centrum miasta, pozwala na dotarcie do niej znaczącej liczby potencjalnych klientów. W zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od Galerii mieszka około 129 tys. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Świnoujście odwiedzane jest co roku przez około 2,5 miliona turystów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Budowa Galerii Świnoujście
Budowa Galerii Świnoujście