Wizualizacja Vendo Park Chełm
Vendo Park Chełm

TREI Real Estate, spółka córka grupy kapitałowej Tengelmann 16 października 2014 roku otwiera w Chełmie kolejny park handlowy pod marką Vendo Park.

– Dla nas to szczególny dzień. Po nieco ponad dwóch latach od pierwszego otwarcia możemy świętować otwarcie dziesiątego parku handlowego pod marką Vendo Park – podkreśla Michael Neervoort, członek zarządu firmy TREI Real Estate.
Obok inwestycji w Nysie i Milanówku spółka realizuje już trzeci tego rodzaju park handlowy w Polsce. Inne obiekty Vendo Park znajdują się na Słowacji i w Czechach.

Chełm położony jest niedaleko Lublina, na południowy wschód od Warszawy. Główny obszar oddziaływania obejmuje ok. 68 tys. mieszkańców. Powierzchnia najmu nowego parku handlowego wynosi ponad 5 tys. mkw. Klienci mają do swojej dyspozycji ok. 190 miejsc parkingowych. Podobnie jak poprzednie projekty pod marką Vendo Park również projekt w Chełmie był w całości wynajęty już przed otwarciem. Wśród najemców parku handlowego znajdują się tak znane marki z sektora non-food jak np. KiK, Rossmann, Deichmann oraz Media Expert. Wybór towarów codziennego użytku uzupełnia szeroki asortyment sąsiadującego operatora spożywczego. Oferty poszczególnych sklepów parku handlowego klienci znajdą również na stronie www.chelm.vendo-park.com.

W przyszłości spółka TREI Real Estate planuje konsekwentnie realizować swoją uniwersalną koncepcję budowy parków handlowych.

– Zdecydowane zainteresowanie ze strony naszych partnerów handlowych utwierdza nas w zamiarze realizacji kolejnych projektów. W szczególności potencjał rynku polskiego oceniamy na co najmniej 40 obiektów – dodaje Mariusz Rodak, członek zarządu TREI Real Estate Poland.

TREI Real Estate GmbH jest spółką zarządzającą nieruchomościami należącymi do grupy kapitałowej Tengelmann. Oprócz Niemiec TREI działa jeszcze w sześciu innych krajach w Europie. Zarządzany portfel nieruchomości jest w 80 procentach wynajęty klientom spoza koncernu. Przychody z najmu wynoszą prawie 100 mln euro rocznie. TREI buduje i komercjalizuje parki handlowe pod nazwą Vendo Park w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Dodatkowo przedsiębiorstwo prowadzi prace nad rozwojem projektów mieszkaniowych w segmencie mikroapartamentów jak np. apartamenty dla studentów.

Grupa kapitałowa Tengelmann działa na rynku międzynarodowym. Należą do niej sieci handlowe z różnych branż, m. in. OBI, KiK, Kaiser’s Tengelmann, Baby Markt.de oraz Plus.de. W skład koncernu wchodzą także: spółka zarządzająca nieruchomościami TREI Real Estate oraz spółki inwestycyjne Emil Capital Partners w Stanach Zjednoczonych i Tengelmann Ventures w Niemczech, które od wielu już lat inwestują w projekty start-up. Ta rodzinna firma została założona w 1867 r. w Mülheim an der Ruhr, obecnie kieruje nią już piąta generacja właścicieli. Grupa Tengelmann jest obecna w 18 krajach, w ponad 4,1 tys. oddziałach i sklepach zatrudnia ponad 72 tys. pracowników, a jej roczne obroty przekraczają 7,82 mld euro.