e-commerce dostawy jednodniowe

Po niedawnym debiucie giełdowym, inkubator Rocket Internet rusza z nową inwestycją wchodząc na rynek zakupów spożywczych. Uruchomiony na niemieckim rynku serwis ShopWings to portal, dzięki któremu klienci mogą zamówić zakupy spożywcze. Czas ich dostawy to dwie godziny.

Zakupy online z błyskawiczną dostawą robią furorę w Stanach Zjednoczonych. Na Starym Kontynencie nie są jednak tak spopularyzowane. Amazon, który dostawę tego samego dnia wprowadził w większych miastach USA już przed rokiem, dopiero kilka dni temu uruchomił podobną usługę w Wielkiej Brytanii. Kolejnym graczem, który wierzy, że rynek zakupów online z błyskawiczną dostawą, jest niemiecki Rocket Internet.

shopwings e-commerce
Serwis shopwings.de

Błyskawiczna dostawa zakupów

Startup ShopWings to portal dla tych, którzy nie mają czasu na bieganie po supermarketach. Na razie serwis działa na terenie Monachium. Aby rozpocząć zakupy, należy najpierw wpisać swój kod pocztowy. Portal zaproponuje wtedy listę supermarketów dostępnych z okolicy. Gdy wybierzemy daną sieć, przechodzimy do strony z ofertą i wybieramy produkty. Minimalna wartość zamówienia wynosi 20 euro. Po sfinalizowaniu transakcji czekamy dwie godziny na dostawę. Niezależnie od wartości zamówienia, za dostarczenie produktów płaci się 4,90 euro.

Rocket Internet rozszerzy zasięg działania

Produkty dostarczane są ze sklepu znajdującego się w pobliżu zamieszkania klienta, dlatego też oferta różni się w zależności od tego, jaki kod pocztowy podamy na początku. Jak zapewnia ShopWings, dostawą zajmuje się sieć „osobistych asystentów”, którzy zadbają o to, żeby zamówienie było realizowane precyzyjnie.

Podobnie jak w przypadku innych startupów, jeśli ShopWings odniesie sukces w Monachium, Rocket Internet rozszerzy zasięg działania portalu na cały kraj, a następnie poza jego granice.