Vivo
Vivo

Immofinanz Group otwiera dziś w Pile swoje pierwsze centrum handlowe, zrealizowane w nowej koncepcji Vivo! Na powierzchni około 24 tys. mkw. swoje sklepy otwierają tak znane marki jak: Carrefour, H&M, Deichmann, Media Expert, Reserved, LPP i wiele innych. Program inauguracyjny związany z oficjalnym rozpoczęciem działalności Vivo! dostarczy atrakcji dla osób w każdym wieku i obejmie pokazy mody, występy muzyczne i zabawy dla dzieci.

W dniu otwarcia pierwsze centrum handlowe Vivo! cieszy się 91 proc. poziomem wynajętej powierzchni obiektu. Wartość inwestycji Immofinanz Group w Pile wyniosła ok. 32 mln euro (czyli 134,7 mln zł.).

– Vivo! reprezentuje nową markę w sektorze nieruchomości handlowych, które pozycjonujemy pomiędzy znaną już koncepcją parków handlowych Stop.Shop., a naszymi największymi centrami handlowymi. Polska jest jednym z naszych kluczowych rynków, na którym skupia się aktualnie nasza największa koncentracja z punktu widzenia realizacji projektów z sektora handlowego. W kolejnym etapie, planujemy dalszy rozwój Vivo! w Polsce. Drugie centrum handlowe Vivo! jest aktualnie w trakcie budowy i powstanie w Stalowej Woli – otwarcie tego obiektu planowane jest w trzecim kwartale 2015 roku – mówi redakcji Retailnet Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

Koncepcja Vivo! będzie charakteryzować się tym, że będą to centra handlowe jednopiętrowe, w których szczególny nacisk będzie kładziony na ofertę w zakresie mody i rozrywki. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w średniej wielkości miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 tys. a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób.

Centrum handlowe Vivo! w Pile zlokalizowane jest w pobliżu centrum miasta, a w niedalekiej odległości do stacji kolejowej i dworca autobusowego. Jest ono dobrze zintegrowane z siecią transportu publicznego, a obok, dla odwiedzających centrum dostępny jest również parking samochodowy na 700 miejsc parkingowych. Projekt w Pile został zakupiony przez Immofinanz Group od polskiego dewelopera Rank Progress – sprzedaż została sfinalizowana pod koniec sierpnia br. Jako nowy właściciel, Immofinanz zmienił nazwę centrum handlowego z „Galeria Piła” na „Vivo! Piła”.

W pierwszym centrum handlowym Vivo! swoje sklepy otworzą takie marki jak: Carrefour, H&M, Reserved, House, CroppTown, Mohito, Sinsay, Media Expert, Deichmann, CCC, Carry, Lee-Wrangler, 4F, Levi´s-Mustang, Hebe, Gino Rossi, Ryłko, klub fitness Calypso, Martes Sport, Empik oraz Smyk. Poziom wynajmu osiągnął na ten moment 91 proc. całej dostępnej powierzchni najmu.

W oficjalnej część ceremonii związanej z otwarciem Vivo! Piła biorą udział przedstawiciele miasta Piła, Immofinanz Group i Rank Progress.