Badania analityków wyraźnie potwierdzają zmieniające się tendencje rynkowe i opinie, że galerie handlowe nie są już jedynie miejscami robienia zakupów. Centra stały się również punktami spotkań towarzyskich.Zdecydowanie wspomaga to coraz...

 

amazon e-commerce

Amazon zintegruje swoją aplikację Instant Video z dyskiem w chmurze Amazon Cloud Drive. Dzięki temu użytkownicy aplikacji będą mogli łatwo wyświetlać przechowywane na dysku filmy i zdjęcia na wybranych modelach telewizorów LG i Samsung, a także na PlayStation 3 i 4.

Na razie nowa funkcja dostępna będzie dla klientów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Amazon Cloud Drive to oferowany odpłatnie dysk w chmurze, na którym można przechowywać dowolne pliki, m.in. filmy i zdjęcia. Klienci Amazona otrzymują pierwsze 5 GB za darmo z opcją wykupienia większej pojemności. Amazon stworzył dysk z zamiarem konkurowania z Google Drive, dlatego też próbuje rozpropagować i ułatwić korzystanie z tego rozwiązania.

Domowe kino z Amazonem

Sposobem na rozpowszechnienie Amazon Cloud Drive jest integracja z aplikacją Amazon Instant Video. Do tej pory jedyną aplikacją, dzięki której można było łatwiej przeglądać dostępne na dysku pliki, była Amazon Cloud Drive Photos na iOS i Android. Poza tym z Cloud Drive można korzystać bezpośrednio przez internet oraz przez stworzone przez Amazona urządzenia mobilne Fire. Integracja z Instant Video ma na celu ułatwienie odtwarzania zdjęć i filmów na telewizorach plazmowych, bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania czy sprzętu.

Na razie funkcja będzie dostępna jedynie na niektórych urządzeniach LG i Samsung, a także na PlayStation 3 i 4. Aby połączyć się z Cloud Drive, wystarczy uruchomić aplikację i przejść do sekcji „zdjęcia” bądź „filmy”. Użytkownicy aplikacji, którzy nie mają jeszcze konta Cloud Drive, mogą utworzyć je bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Amazon Instant Video

Filmy przechowywane na dysku i przeglądane za pośrednictwem Instant Video będą widoczne na liście dostępnych filmów, razem z tymi, które można oglądać dzięki Amazon Prime, a także wspólnie z listą filmów, które można kupić z oferty Amazona.

„Wiemy, że nasi klienci korzystają z wielu urządzeń jednocześnie i chcą mieć wygodny, łatwy dostęp do zdjęć i filmów” – mówi Michael Paull, wiceprezes Amazon. „Z myślą o ich potrzebach rozszerzyliśmy zakres działania Amazon Instant Video na Amazon Cloud Drive, tak aby cała mediateka dostępna była w jednym miejscu. Lista urządzeń, za pośrednictwem których będzie można korzystać z dysku, zostanie w przyszłości rozszerzona” – dodaje.