Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group
Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group

O planach budowy przez Immofinanz Group kolejnych centrów handlowych w koncepcie Vivo! redakcja Retailnet.pl rozmawia z Eduardem Zehetnerem, prezesem Immofinanz Group.

Immofinanz Group otworzył pierwsze centrum handlowe w formacie Vivo! w Pile. Ten projekt został odkupiony od firmy Rank Progress już na końcowym etapie inwestycji. Dlaczego zdecydowaliście się na zakup tego obiektu i otwarcie właśnie w tym mieście?

Przeprowadziliśmy szereg analiz rynku przed znalezieniem odpowiednich lokalizacji dla naszych centrów handlowych Vivo! i wszystkie z nich wskazywały na Piłę. Możliwość przystąpienia do partnerstwa z firmą, która już pracuje nad projektem w tym mieście, o rozmiarach i formie, która odpowiadała naszym planom, było okazją do zrealizowania pierwszego projektu w nowej koncepcji Vivo! właśnie w Pile.

Czym wyróżnia się ten koncept na tle innych waszych projektów?

Vivo! reprezentuje nową markę w sektorze nieruchomości handlowych, które pozycjonujemy pomiędzy znaną już koncepcją parków handlowych Stop.Shop. a naszymi największymi centrami handlowymi. Polska jest jednym z naszych kluczowych rynków, na którym skupia się aktualnie nasza największa koncentracja z punktu widzenia realizacji projektów z sektora handlowego. Koncepcja Vivo! będzie charakteryzować się tym, że będą to centra handlowe jednopiętrowe, w których szczególny nacisk będzie kładziony na ofertę w zakresie mody i rozrywki. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w średniej wielkości miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 tys. a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób.

Konferencja Immofinanz podczas otwacia Vivo! w Pile
Konferencja Immofinanz podczas otwarcia Vivo! w Pile

Kolejną inwestycję Vivo! planujecie w Stalowej Woli. Jak przebiega ta inwestycja i kiedy ruszy?

Uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod Vivo! Stalowa Wola będzie miało miejsce na przełomie listopada i grudnia. O dalszych szczegółach inwestycji będziemy informowali w najbliższych tygodniach. Poza tym termin oddania Vivo! Stalowa Wola pozostaje bez zmian – III kwartał 2015.

Czy planujecie jeszcze kolejne obiekty w koncepcie VIVO! w Polsce? Jakie zatem miasta was interesują?

Aktualnie oprócz Vivo! w Pile i Stalowej Woli mamy jeszcze trzy inne wybrane lokalizacje pod kolejne tego typu obiekty. Jednak ze względów administracyjnych, w tym faktu, że nie posiadamy w tych miejscach na dzień dzisiejszy niezbędnych pozwoleń na budowę, nie możemy komunikować więcej szczegółów na ich temat.