Galeria Galena
Galeria Galena

Spółka P.A. Nova SA sprzedała dwa parki handlowe – w Andrychowie i Stalowej Woli – za 17,22 mln zł netto. Obiekty nabyła spółka Peppercorn 7 sp. z o.o.

Jak poinformowano, do końca listopada spółka P.A. Nova ma także sprzedać park handlowy w Myszkowie. Sprzedaż tych projektów wygeneruje wpływy na poziomie ponad 22 mln zł netto.

O planach sprzedaży trzech swoich projektów spółka informowała już kilka miesięcy temu. – Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na uzupełnienie wkładu własnego dla inwestycji Galeria Galena w Jaworznie – mówiła wówczas portalowi Retailnet Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA

Budowa Galerii Galena w Jaworznie ruszyła w 2014 roku. Jest to największa i najważniejsza inwestycja Grupy P.A. Nova, realizowana poprzez spółkę celową Galeria Galena sp. z o.o. Łączna planowana powierzchnia najmu wynosi ponad 31 tys. mkw. Planowany termin otwarcia obiektu to IV kwartał 2015 roku.

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna. Obiekt powstaje przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. W obiekcie znajdzie się ponad 100 lokali handlowo-usługowych i około 900 miejsc parkingowych.