Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

Dyskontowa sieć TextilMarket w październiku 2014 roku otworzyła 300. sklep pod własną marką. W przyszłym roku planowany jest dalszy dynamiczny rozwój oraz wprowadzenie Adesso, spółki zarządzającej rozwojem sieci dyskontowej TextilMarket, na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Sieć TextilMarket rozwija się bardzo dobrze. To bardzo ważny segment działalności naszej Grupy Kapitałowej zapewniający ponad połowę łącznych obrotów – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Dla sieci dyskontowej bieżący rok jest bardzo udany pod względem osiąganych wyników. W każdym miesiącu, w ujęciu rok do roku, notowane były wzrosty sprzedaży, których dynamika była wyższa, niż przyrost powierzchni handlowej.

– To potwierdza, że oferta sieci TextilMarket jest coraz bardziej ceniona przez klientów. Przez pierwszych 9 miesięcy br. sieć TextilMarket uzyskała 190,1 mln zł przychodów, czyli o 14 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku – dodał Bogusz Kruszyński.

– Dążymy do zdobycia pozycji lidera w sektorze odzieżowych sklepów dyskontowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszą strategią jest, aby klienci mogli kupić u nas dobre jakościowo towary w najbardziej konkurencyjnych cenach, czyli po prostu tanio. Jest to możliwe dzięki poszukiwaniu najlepszych dostawców towarów oraz eliminacji wszystkich zbędnych kosztów. Dzięki skali działalności oraz dobrym kontaktom handlowym możemy np. zaproponować konsumentom najlepsze ceny na towary znanych krajowych producentów jak Gatta, Moraj czy Szata. Oprócz nacisku na bardzo atrakcyjną cenę naszych towarów, dodatkowo podążamy za aktualnymi trendami w modzie. Od niedawna pracuje u nas specjalny zespół, opiniujący krój i wzornictwo. Oznacza to, że Klienci w naszych sklepach wśród produktów uniwersalnych zawsze znajdą modne w danym sezonie ubrania i kolory- powiedział Lech Przemieniecki, prezes Adesso SA.
Grupa Redan planuje dalszy dynamiczny rozwój sieci TextilMarket. Prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku spółka Adesso zostanie upubliczniona i zadebiutuje na GPW.

Przypomnijmy, w październiku 2014 roku mija 25 rocznica istnienia firmy Adesso, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Redan i zarządzającej rozwojem sieci dyskontowej TextilMarket. Firma Adesso została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Od samego początku działała w branży odzieżowej.

Sklepy TextilMarket zlokalizowane są na terenie całego kraju. W tym roku sieć TextilMarket zadebiutowała na Słowacji i w Czechach. Uruchomiona została też sprzedaż przez Internet – www.txm24.pl – notująca bardzo wysokie dynamiki wzrostu obrotów.