Wizualizacja wneętrza Galerii Dębiec
Wizualizacja wneętrza Galerii Dębiec

Otwarcie poznańskiej Galerii Dębiec nastąpi 25 października 2014 roku. Dwupoziomowe centrum handlowe typu convenience liczące kilkadziesiąt lokali handlowo-usługowych powstaje na południu Poznania, w bliskiej odległości od autostrady A2.

– Galeria Dębiec jest centrum handlowym typu convenience, które powstało po to, aby zapewnić mieszkańcom tej części Poznania i okolic wygodę codziennych zakupów – powiedział Dennis Klein, Prezes RED Real Estate Development.

Budowa Galerii Dębiec rozpoczęła się w marcu 2013 roku. Przy budowie obiektu zużyto ponad 3,8 tys. mkw. płytek podłogowych, zabudowano 47 km kabli elektrycznych, zainstalowano 580 m oświetlenia liniowego i ponad 700 innych źródeł światła. Ozdobny sufit, który znajduje się na poziomie +1 galerii, liczy 560 belek, o łącznej długości około 2,4 km.

Obiekt będzie miał blisko 10 tys. mkw. powierzchni najmu. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie blisko 350 bezpłatnych miejsc parkingowych wewnątrz i na zewnątrz galerii. Inwestorem Galerii Dębiec jest firma RED Real Estate Development.

Grupa Red Real Estate Development to międzynarodowy deweloper, który zrealizował wiele inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych w kraju i za granicą. Grupa na polskim rynku działa od 2006 roku, gdzie prowadzi projekty w największych polskich miastach: Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu.