inpost paczkomaty

We wszystkich automatach InPost zainstalowano czytniki kart płatniczych. W ten sposób klienci będą mogli wygodnie zapłacić za nadanie paczki lub odebranie przesyłki za pobraniem.

Dodatkowo, ponad połowa terminali jest już wyposażona w czytniki do płatności zbliżeniowych, co wpisuje się w preferencje polskich konsumentów.

Współpraca z Allegro

„Teraz klient może nadać przesyłkę lub odebrać zamówiony towar nawet bez portfela — wystarczy odpowiednio przystosowany smartfon. Dzięki tej innowacyjności korzystanie z paczkomatówi InPost stanie się efektywniejszą formą dostawy zakupów dokonanych online” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Paczkomaty InPost płatność zbliżeniowa
Paczkomat InPost z opcją płatności zbliżeniowej

Dostawę za pomocą paczkomatów InPost umożliwia obecnie blisko 5 tys. e-sklepów funkcjonujących pod własną domeną (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. W sumie z Paczkomatów InPost korzysta już 12 mln użytkowników, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym.

Konkurencja ze strony UPS

Firma musi się jednak mierzyć z coraz bardziej ostrą konkurencją na rynku usług kurierskich. Kilka dni temu amerykańska firma UPS poinformowała o wprowadzeniu w Polsce nowych usług. Konsumenci będą mogli w dowolnej chwili zmieniać adres docelowy przesyłki (aż do momentu odbioru). Paczki będzie też można odpierać w lokalnych sklepach i księgarniach. W Polsce do końca roku 2014 działać ma ok 230 punktów odbioru UPS.

Obecnie na całym świecie funkcjonuje ponad 12 tysięcy takich lokalizacji: w Belgii, Luksemburgu, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. UPS przewiduje, że do końca 2015 r. liczba lokalizacji zwiększy się do 20 tysięcy na kluczowych rynkach Europy i obu Ameryk.

Międzynarodowa ekspansja InPost

Oprócz Polski paczkomaty InPost działają w 21 krajach. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3,5 tys. urządzeń. W połowie września 2014 InPost podpisał porozumienie z firmą Repsol – operatorem stacji paliw działającym w 29 krajach Europy. Współpraca obejmie instalację paczkomatów InPost na stacjach Repsol we Włoszech.

InPost należy do Grupy Integer.pl, zatrudniającej 10 tys. osób. Grupa Integer.pl jest od 2007 roku notowana na GPW w Warszawie.