Wizualizacja obiektu w Wilanowie
Wizualizacja obiektu w Wilanowie

W Wilanowie planowana jest budowa nowego centrum handlowego, którego jednym z głównych najemców ma być sieć Auchan. Ponadto obiekt na powierzchni około 29 tys. mkw. GLA ma oferować 80-100 mniejszych sklepów i punktów usługowych.

Jak informuje waszwilanów.pl inwestorem obiektu o powierzchni zbliżonej do CH Sadyba Best Mall jest Morelia Investments. Przedstawiciele inwestora w porozumieniu z władzami Wilanowa zorganizowali spotkanie z mieszkańcami dzielnicy.

Inwestycja ma powstać na siedmiohektarowej działce w Wilanowie. Centrum handlowe o nazwie Wilanów Park ma zająć 2,5 ha w części działki najbardziej oddalonej od ul. Przyczółkowej, przy planowanym przedłużeniu al. Rzeczypospolitej. Jak informuje ww. portal obiekt projektuje pracownia BEG Ingenierie. Galeria ma oferować łącznie 2100 miejsc parkingowych.

Inwestor na spotkaniu zapowiedział też budowę nowej infrastruktury drogowej w pobliżu obiektu, która ma ułatwić dostęp klientom do centrum. Inwestor przewiduje, że pozwolenie na budowę centrum handlowego otrzyma przed końcem bieżącego roku. Budowa ma się rozpocząć od razu po otrzymaniu wymaganych zezwoleń. Zakończenie inwestycji przewidziane jest przed końcem 2016 roku.

Nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami firmy Morelia. Także nie uzyskaliśmy więcej informacji o projekcie od przedstawicieli pracowni architektonicznej oraz Auchan.