Vivo
Vivo

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Vivo! w Stalowej Woli ma już generalnego wykonawcę, który podpisał umowę na budowę obiektu ze spółką ACE 2, która jest współudziałowcem inwestycji (14 proc.). Większościowy pakiet (86 proc.) ma Immofinanz Group.

Wartość kontraktu dotyczącego budowy centrum handlowego Vivo! w Stalowej Woli to 96,5 mln zł. Erbud SA ma zrealizować inwestycję w terminie od 14 października 2014 roku do 15 października 2015 roku.

Jak informował ostatnio redakcję Retailnet.pl Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group – rozpoczęcie budowy Vivo! w Stalowej Woli planowane jest na przełomie listopada i grudnia 2014 roku. Cały projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem, który zakłada otwarcie Vivo! w Stalowej Woli w trzecim kwartale 2015.

Przypomnijmy, Immofinanz Group w czerwcu 2014 roku otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie budowy Vivo! w Stalowej Woli, przy ulicy Podskarpowej i Chopina. Projekt ten będzie się wyróżniał silnym naciskiem na modę i rozrywkę, a jego łączna powierzchnia pod wynajem wyniesie 32,5 tys. mkw. Nowe centrum handlowe powstanie we współpracy z Grupą Acteeum, która ma doświadczenie na polskim rynku handlu detalicznego.

Koncepcja Vivo!, jest już drugim po Stop.Shop. formatem dla centrów handlowych stworzonym przez Immofinanz Group. Charakterystyczne dla parków handlowych Vivo! będą: budowa jednopiętrowa oraz silny nacisk na modę i rozrywkę. Będą one zlokalizowane przede wszystkim w mniejszych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, o populacji pomiędzy 40 tys. a 100 tys. mieszkańców, z zasięgiem obejmującym przynajmniej 200 tys. osób. Koncepcja ta zakłada także powstawanie centrów handlowych Vivo! w miejscach z optymalnym dojazdem samochodem i z odpowiednim zapleczem parkingowym.

Immofinanz Group 17 października br. otworzył w Pile pierwsze centrum handlowe, zrealizowane w nowej koncepcji Vivo! Na powierzchni około 24 tys. mkw. działają sklepy m.in.: Carrefour, H&M, Deichmann, Media Expert, Reserved, LPP i wiele innych.