Scott Dwyer, Atrium
Scott Dwyer, Atrium

 

Scott Dwyer, Atrium
Scott Dwyer, Atrium

Atrium European Real Estate Limited, właściciel, operator i deweloper centrów handlowych i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, poinformował, że prezesem polskiego oddziału Grupy mianowany został Scott Dwyer.

Polska ma najsilniejszą i najbardziej stabilną gospodarkę spośród wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki portfelowi liczącemu 23 centra handlowe i nieruchomości komercyjne, który stanowi 53,2 proc. całkowitej wartości portfela dochodowego liczącego 153 nieruchomości i wartego 2,5 mld euro, Polska jest dla Atrium największym rynkiem. Jako prezes na Polskę, Scott Dwyer będzie odpowiadał za nadzorowanie całokształtu działalności Grupy w tym kraju, bazując na zdobytej przez Atrium pozycji dominującego właściciela i operatora nieruchomości w Polsce.

Scott Dwyer pochodzi z Australii i ma ponad piętnaście lat doświadczenia w pracy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, z czego większość czasu spędził w Polsce. Przeszedł do Atrium z Heitman International, gdzie przez dwa ostatnie lata zajmował stanowisko wiceprezesa i dyrektora ds. zarządzania portfelowego. Pracując w Warszawie, sprawował nadzór nad wartym 3,7 mld euro europejskim portfelem Heitman International, z którego 60 proc. znajduje się w Europie Środkowo-Wschodniej.

W latach 2009-2012 Scott Dwyer był dyrektorem generalnym ING Real Estate Development International, odpowiadając przede wszystkim za Niemcy, Włochy, Polskę, Czechy, Węgry, Szwajcarię i Rumunię, a także nieruchomości komercyjne spółki. Scott ponosił bezpośrednią odpowiedzialność za portfel deweloperski o wartości 1,3 mld euro, obejmujący między innymi Uberseequartier w Hamburgu, Złote Tarasy w Warszawie, Allee i Vorosmarty w Budapeszcie, Le Terrazze we włoskiej La Spezii oraz Designer Outlet Landquart w Szwajcarii. Od 2002 roku Scott pracował przez sześć lat w Rodamco Europe, a następnie w Unibail-Rodamco, gdzie był kolejno dyrektorem na Polskę oraz dyrektorem zarządzającym na Europę Środkową. Odpowiadał za budowę i nabywanie kluczowych aktywów, takich jak Złote Tarasy i Galeria Mokotów w Warszawie, Shopping City Sud w Wiedniu i Aupark w Bratysławie. Scott jest absolwentem studiów biznesowych na Politechnice w Sydney.

– Scott Dwyer wnosi do Atrium duże doświadczenie w branży, które będzie dla nas bezcenne ze względu na fakt, że pokieruje działalnością na naszym największym rynku. Polska zajmuje czołowe miejsce w naszej strategii rozwoju. Prowadzimy tu obecnie dwa duże projekty przebudowy i rozbudowy w Warszawie i w Toruniu. Jesteśmy przekonani, że dzięki fachowej wiedzy Scotta będziemy mogli w dalszym ciągu wykorzystywać w jak największym stopniu potencjał naszej działalności w Polsce i przyczyniać się do osiągania dobrych wyników przez całą Grupę – mówi Rachel Lavine, dyrektor generalny Atrium.

W Polsce Atrium posiada 23 działające obiekty handlowe. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 475 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi rozbudowę Atrium Copernicus w Toruniu. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Targówek w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu.