delivery GLS

Firma kurierska GLS, rozszerzyła na Polskę transgraniczną usługę FlexDeliveryService, wcześniej oferowaną w Belgii, Niemczech i Austrii.

Konsumenci coraz częściej korzystają z usług zagranicznych sklepów internetowych. Zdaniem ekspertów udział międzynarodowego handlu elektronicznego w strefie euro zwiększy się z około jedenastu procent w roku 2012 do 20 procent w roku 2015.

Usługa FlexDeliveryService

„Kupujący w sklepach internetowych oczekują dopasowania dostawy towaru do ich planu dnia“ mówi Tomasz Kroll, Region Manager GLS Poland & Ireland. „Usługa FlexDeliveryService daje taką możliwość także w przypadku międzynarodowego handlu internetowego.“

Dzięki oferowanemu przez GLS Poland serwisowi prywatni odbiorcy zyskują szeroki wybór opcji doręczenia w różnych kombinacjach na terenie czterech krajów. Oprócz rozwiązań dostępnych już w Polsce będą oni mogli skorzystać również z opcji pozostawienia paczki we wskazanym przez odbiorcę miejscu na przykład w przypadku jego nieobecności pod adresem doręczenia, a w wybranych lokalizacjach także doręczenia sobotniego i wieczornego.

Sygnał do uruchomienia usługi FlexDeliveryService zawsze daje sprzedawca internetowy przekazując GLS adres e-mail klienta, oczywiście po uzyskaniu jego zgody. Następnie GLS komunikuje się z odbiorcą przesyłki w jego ojczystym języku. Bezpośrednio po rozpoczęciu procesu dostawy otrzymuje on wiadomość e-mail z informacją o tym, że przesyłka jest już w drodze i wskazaniem przedziału czasowego, w którym nastąpi doręczenie.

Zakupy cross-border

Od tego momentu aż do wczesnych godzin porannych w przewidywanym dniu doręczenia, odbiorca ma możliwość wyboru alternatywnej opcji doręczenia. Dokonać tego może poprzez kliknięcie we wskazany w treści wiadomości e-mail link, bez konieczności rejestracji.

GLS zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy dostarczy przesyłkę:

  • do dowolnie wybranego punktu ParcelShop GLS
  • pod inny adres lub w innym terminie
  • umożliwi jej odbiór w oddziale
  • pozostawi we wskazanym miejscu (np. na tarasie)
  • przyjmie odmowę odbioru

Prywatny odbiorca, dokonując zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, dzięki GLS zyskuje możliwość elektronicznego śledzenia drogi swojej przesyłki w całej Europie – od chwili jej nadania aż do doręczenia. Będzie również powiadamiany o szczegółach dostawy – np. pozostawieniu awiza lub błędnym adresie doręczenia.