Sklep Pepco
Sklep Pepco

Pepco, to międzynarodowa sieć dyskontów, która dynamicznie się rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji. Spółka w IV kwartale 2014 roku planuje uruchomić 58 sklepów: 39 w Polsce i 19 na rynku czeskim i słowackim. Otwierane sklepy w zdecydowanej większości znajdują się w centrach handlowych.

Ponadto 8 aktualnie otwartych sklepów Pepco, jeszcze w tym roku zmieni swoje lokalizacje, dzięki czemu będziemy w stanie otworzyć większe i bardziej dogodne sklepy – informuje Pepco.

Pepco na koniec października 2014 roku dysponowała siecią 524 salonów w całej Polsce. W tym miesiącu spólka otworzyła 6 nowych salonów, z czego 4 znajdą się w centrach handlowych. Ponadto kilka sklepów dotychczas działających przy ulicach zostało przeniesionych do galerii handlowych (w Starachowicach przeniesiony z ul. Jana Pawła II do CH Galardia, w Kluczborku z ul. Wołczyńskiej do Galerii Miodowej oraz w Bartoszycach z ul. Młynarskiej do CH Bartoszyce).

Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów oraz zatrudnia 27 tys. pracowników.

Sieć Pepco została nominowana do nagrody SCF Discount Retailer of the Year 2015. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.