Kolekcja Próchnik

Kolekcja Próchnik

Firma Próchnik rozwija zarówno sieć salonów swojej flagowej marki , jak również swojego ekskluzywnego brandu Rage Age. Spółka planuje też niebawem rozpocząć sprzedaż produktów marki Próchnik za pośrednictwem sklepu internetowego.

– Od początku tego roku otworzyliśmy kilka sklepów. Jeden z nich został otwarty w ostatnich tygodniach w zupełnie innym koncepcie. Znalazł się w niedawno otwartej Galerii Warmińskiej w Olsztynie i oferuje jednocześnie regularną kolekcję marek Próchnik, Rage Age oraz Tiffi. Salon zajął łączną powierzchnię 270 mkw. Zdecydowaliśmy się też w ostatnim czasie na otwarcie nowego salonu outletowego dla swoich marek Próchnik i Rage Age. Sklep wyprzedażowy łączący ofertę produktową obu marek został otwarty w Fashion House w Gdańsku i zajmuje powierzenię około 200 mkw. – mówi w rozmowie z Retailnet Anna Dziełak, dyrektor ds. sprzedaży marki Próchnik.

W kwietniu tego roku firma otworzyła outletowy salon Próchnik w nowej lokalizacji w Fashion House Piaseczno. W maju z kolei otwarto kolejny sklep outletowy dla obu marek spółki w Fashion House w Sosnowcu.

Firma zdecydowała też o zamknięciu dwóch warszawskich lokalizacji sieci Próchnik.

– Salon w Centrum Handlowym Blue City nie spełnił naszych założeń sprzedażowych. Zamknęliśmy też sklep w CH Arkadia – dodaje Anna Dziełak.

Firma planuje jednak dalszy rozwój sieci w oparciu o centra handlowe.

– Nie mamy jeszcze dokładnie opracowanego planu otwarć salonów na 2015 rok, ponieważ cały czas nad nim pracujemy. Jednak nasza firma zainteresowana jest posiadaniem nowych sklepów zarówno w dobrze prosperujących centrach, jak i nowo budowanych obiektach, które już teraz dobrze rokują. Cały czas śledzimy z uwagą rozwój rynku centrów handlowych – twierdzi Anna Dziełak.

Sieć salonów Próchnik tworzy obecnie 26 sklepów własnych marki oraz 7 placówek agencyjnych. Firma kończy obecnie prace techniczne związane z otwarciem sklepu internetowego swojej flagowej marki.