Komputronik Megastore
Komputronik Megastore

Komputronik SA, dystrybutor branży IT i elektroniki oraz operator sklepu internetowego z elektroniką w pierwszym półroczu roku obrachunkowego 2014 r. zanotował wzrost przychodów handlowych o 31,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, natomiast zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług wzrósł o 13,1 proc.

W okresie od 1 kwietnia do 30 września 2014 roku, czyli w pierwszych 6 miesiącach roku obrachunkowego, Komputronik w ujęciu jednostkowym osiągnął szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 63,7 mln zł wobec 56,3 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Szacunkowe przychody handlowe ze sprzedaży towarów i usług wyniosły około 976 mln zł – to wzrost z poziomu 742,5 mln zł w poprzednim roku.

– Wyniki, jakie osiągnęliśmy w pierwszym półroczu 2014 są kontynuacją tendencji wzrostowej, jaką odnotowujemy od dłuższego czasu. Wzrost zarówno przychodów jak i zysków, to z pewnością zasługa poprawy sprzedaży jaką zauważamy we wszystkich kanałach dystrybucji. Zwłaszcza dotyczy kanału e-commerce oraz sieci detalicznej. W jej przypadku rosnąca dynamika sprzedaży wynika ze strategii zwiększania udziałów salonów agencyjnych w tym segmencie. Nie bez znaczenia dla wyników jakie osiągamy jest również sukces salonów Megastore w Poznaniu i Warszawie, które zyskały uznanie klientów i są ważnym punktem na mapie zakupowej obu miast – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Komputronik notuje także coraz lepsze wyniki sprzedaży w segmencie B2B, mimo, że w trzecim kwartale kalendarzowym, w ramach procesów porządkowania kanałów sprzedaży, coraz większa sprzedaż do przedsiębiorstw realizowana była przez integratora z Grupy Kapitałowej – Komputronik Biznes sp. z o.o.

Według wstępnych danych pochodzących z systemów sprzedaży uwzględniono prognozy dotyczące otrzymania bonusów, premii posprzedażnych, nie uwzględniono natomiast funduszy marketingowych od producentów na częściowe refinansowanie działań promocyjnych.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH. Aktualnie sieć tworzy 156 salonów sprzedaży.