Sklep Greenpoint
Sklep Greenpoint

Spółka Fandango planuje kolejne otwarcia sieci sklepów Greenpoint w centrach handlowych. Po uruchomieniu we wrześniu br. franczyzowego sklepu o powierzchni 85 mkw. w Galerii Jastrzębie, na 23 październik zaplanowano otwarcie własnego lokalu w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie). Nowy sklep o powierzchni 94 mkw. zostanie zlokalizowany w Galerii Inbag.

Spółka w tym roku otworzyła już kilka sklepów własnych, m.in. w Łukowie, Siedlcach, w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce, w Galerii Brama Mazur, w Galerii Rynek w Tomaszowie oraz w Galerii Warmińskiej w Olsztynie.

Marka Greenpoint funkcjonuje na polskim rynku od 2002 roku. Obecnie pod jej szyldem działa 75 salonów, z czego większość to sklepy własne, 20 franczyzowych oraz kilka typu outlet. Wyłącznym dystrybutorem marki jest krakowska spółka Fandango Poza sprzedażą tradycyjną firma prowadzi od 2012 roku sklep internetowy www.greenpoint.pl.

Spółka Fandango w 2005 roku wprowadziła system franczyzowy i obecnie 30 proc. sklepów sieci jest prowadzona przez partnerów franczyzowych. W tym roku otwarto sklepy franczyzowe: w Brodnicy (Galeria Brodnica) oraz w Jastrzębiu Zdroju (Galeria Jastrzębie).

Średnia powierzchnia sklepów sieci Greenpoint to od 80 do 120 mkw. Sklepy marki otwierane są przede wszystkim w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.
Sieć jest zainteresowana atrakcyjnymi lokalizacjami w centrach handlowych, przy głównych ulicach handlowych o dużym przepływie klientów (wtedy lokal musi być usytuowany na parterze z witryną i wejściem od strony głównego ciągu komunikacyjnego).