Cukiernia Sowa w CH Borek
Cukiernia Sowa w CH Borek

Tylko w październiku 2014 roku sieć Cukierni Sowa powiększyła się o cztery nowe lokalizacje. Spółka zadebiutowała z pierwszymi lokalami w Lublinie i Białymstoku.

Pierwszą Cukiernię Sowa w Białymstoku uruchomiono w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska. Otwarty 8 października lokal ma 66 mkw. powierzchni. W Lublinie sieć zadebiutowała z kolei w Galerii Orkana. Na liście październikowych otwarć znajdują się także cukiernie w Łodzi (6. lokal w mieście) oraz we Wrocławiu (5. Punkt sprzedaży w mieście zlokalizowany w CH Arkady Wrocławskie).

Od początku tego roku sieć Cukiernia Sowa uruchomiła łącznie 8 nowych lokalizacji. Poza czterema wspomnianymi wcześniej nowe punkty zostały otwarte także w Gemini Park Bielko-Biała, Galerii Malta w Poznaniu, Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku oraz w CH Bielawy w Toruniu. W tym roku spółka postawiła także na remodeling niektórych swoich cukierni. Odświeżoną aranżację mają cukiernie w Bydgoszczy, Szczecinie, Pruszkowie i Legionowie.

Jak dowiedziała się redakcja Retialnet, w tym roku spółka planuje jeszcze otwarcie nowej cukierni w Galerii Victoria (lokal o pow. 84 mkw.) w Wałbrzychu, a w latach kolejnych min. w CH Ogrody w Elblągu oraz w CH-R Sukcesja w Łodzi.

Cukiernia Sowa istnieje na polskim rynku od 1946 roku i obecnie posiada ponad 170 punktów w całym kraju i za granicą, między innymi w Londynie i Berlinie.

Markę Cukiernia Sowa doceniło tegoroczne Jury konkursu Retailer’s Awards 2015 nominując sieć do nagrody w kategorii Cafe Retailer of the Year 2015. Zwycięzcę poznamy podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, które odbędzie się 3 marca 2015 w Warszawie.