Sklep Intersport

Spółka Intersport Polska SA podpisała umowę najmu nowego lokalu w Galerii Warmińskiej w Olsztynie o powierzchni 634 mkw. Będzie to trzydziesty szósty sklep sieci Intersport w Polsce, a jednocześnie pierwszy punkt sprzedaży w województwie warmińsko-mazurskim. Planowe otwarcie to grudzień 2014 roku.

Umowa została zawarta na okres 5 lat, z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Spółka zawarła ją na dobrych warunkach finansowych, co, jak poinformowano, stanowiło argument dla zarządu przemawiający za otwarciem sklepu w tej lokalizacji. Dodatkowo koszty uruchomienia nowego lokalu w Galerii Warmińskiej będą niskie, gdyż większość wyposażenia spółka odzyskała ze zmniejszonej powierzchni sklepu w CH Riviera w Gdyni.

– Podpisana umowa jest częścią strategii zarządu, która ma na celu optymalizację powierzchni handlowej. Liczę, iż uruchomienie nowego sklepu w Galerii Warmińskiej w grudniu br. oraz ponowne otwarcie sklepu w CH Riviera w Gdyni (planowane na koniec listopada), przyczyni się do poprawy wyników w grudniu, najważniejszym miesiącu IV kwartału. Uważam, że jesteśmy lepiej przygotowani do IV kwartału. Mamy dobrze dobraną świeżą kolekcję zimową oraz mało starej kolekcji, którą kosztem utraty marży w pierwszym kwartale udało się sprzedać. Mam nadzieję, że pogoda w listopadzie i grudniu będzie choć trochę zimowa, co pozwoli na znaczny wzrost sprzedaży i marży – mówi Artur Mikołajko prezes zarządu Intersport Polska SA.

Sieć Intersport Polska posiada obecnie 36 salonów w 24 największych miastach Polski.