Salon Giacomo Conti
Salon Giacomo Conti

Rozpoczął się proces relokacji salonu Giacomo Conti w Galerii Wzorcownia we Włocławku. Nowy lokal umiejscowiony będzie na parterze, a jego powierzchnia wzrośnie do 107,52 mkw. Prace dobiegną końca w ostatnim tygodniu listopada 2014 roku.

Nowa, dogodniejsza lokalizacja pozwoli marce na zaprezentowanie większej ilości swojego męskiego asortymentu spod znaku smart casualu i mody formalnej.

Relokacja salonu mody męskiej Giacomo Conti we Włocławku, to jedynie część większego planu działań, mających na celu optymalizację sieci sprzedażowej marki.

– Po ostatnich trzech latach intensywnego rozwoju, doszliśmy do momentu, gdy dalekowzrocznym celem stało się przyjęcie drugiego po ekspansji priorytetu, czyli optymalizacji sieci – mówi w rozmowie z naszą redakcją, Magdalena Nowaczyk, reprezentująca Giacomo Conti. – By w pełni wykorzystać potencjał rosnącej popularności marki, potrzebujemy większych lokali, mogących pomieścić bogatszy asortyment. W galeriach handlowych, w których pojawią się ku temu dogodne warunki, zamierzamy relokować nasze salony.

– Drugą część optymalizacji stanowić będzie zamknięcie punktów o niewystarczająco satysfakcjonujących wynikach i znalezienie w ich miejsce lepszych lokalizacji. Cały proces przebiegnie w sposób wyważony, tak by nie tworzyć niedogodności dla klientów marki Giacomo Conti – dodaje Magdalena Nowaczyk.

Obecnie pod szyldem Giacomo Conti funkcjonuje 45 salonów mody męskiej położonych w dużych i średnich miastach na terenie całej Polski. Ponad 80 proc. z nich umiejscowionych jest w centrach handlowych. Na przestrzeni najbliższych miesięcy Giacomo Conti pojawi się w takich nowych punktach jak C.H. Rywal w Białej Podlaskiej, Galeria Sudeckia w Jeleniej Górze czy Factory Ursus w Warszawie.