grupa unity startupy ecommerce laboratorium800x362

Nowa szansa dla innowacyjnych projektów e-commerce. Hedgehog Fund zapewni finansowanie do 1 mln złotych dla startupów rozwijanych w Laboratorium Innowacji Grupy Unity.

Laboratorium Innowacji to projekt Grupy Unity mający na celu wsparcie najlepszych pomysłów z obszaru szeroko pojętego e-commerce. Partnerstwo z Hedgehog Fund oznacza dodatkowe możliwości wsparcia finansowego dla projektów realizowanych w ramach Laboratorium.

Inkubator biznesów e-commerce

„Uruchomiliśmy Laboratorium Innowacji, bo chcemy wspólnie z pomysłodawcami rozwijać najlepsze projekty wspierając je wiedzą, doświadczeniem biznesowym i kompetencjami sprzedażowymi. Strategiczne wsparcie Hedgehog Fund daje nam unikalne know-how z branży inwestycyjnej i dodatkowy dostęp do kapitału, tak potrzebny w przypadku szybko rosnących biznesów w branży e-commerce” – mówi Tomasz Wesołowski, Członek Zarządu Grupy Unity

Koncepcja Laboratorium jest połączeniem praktyk tradycyjnych funduszy inwestycyjnych, akceleratorów innowacji i doświadczeń Aniołów Biznesu. Na wsparcie liczyć mogą zarówno projekty we wczesnej fazie rozwoju, jak i dojrzałe biznesy zainteresowane możliwościami wsparcia kapitałowego lub wspólnych działań rynkowych. W ramach Laboratorium Innowacji projekty dostaną nie tylko wiedzę i wsparcie merytoryczne, możliwość dostępu do największych klientów w branży, ale także bezpośrednie finansowanie.

„E-commerce jest bardzo perspektywicznym segmentem rynku, a poprzez doświadczenia naszych partnerów wiemy, że możemy wnieść do rozwoju projektów z tego obszaru konkretną wiedzę i potrzebny kapitał. Jesteśmy funduszem inwestującym prywatne pieniądze w projekty technologiczne. Oczekujemy mniejszościowych udziałów, za inwestycje do miliona złotych – wyjaśnia Marcin Zabielski, Partner Zarządzający funduszu Hedgehog Fund.

Hedgehog Fund: prywatny fundusz zalążkowy

Pomysły i projekty w pierwszej fazie działania Laboratorium Innowacji można zgłaszać do 31 grudnia 2014 na stronie lab.unity.pl

Grupa Unity to jeden z największych dostawców rozwiązań IT dla e-biznesu w Polsce. Firma, jako największy dostawca systemów e-commerce na polskim rynku, tworzy kompleksowe rozwiązania, wspierające nowoczesną wielokanałową sprzedaż i dystrybucję, wykorzystującą wszystkie punkty styku z konsumentami.

Hedgehog Fund to prywatny fundusz zalążkowy, który z powstał w 2012 roku z inicjatywy partnerów będących współwłaścicielami takich firm jak Grupa Pracuj, Benefit Systems oraz kilkunastu aniołów biznesu zarządzających dużymi firmami technologicznymi i handlowymi. Fundusz wspomaga projekty w obszarze internetu i technologii mobilnych.