Wizualizacja CH-R Sukcesja w Łodzi
Wizualizacja CH-R Sukcesja w Łodzi

Centrum Sukcesja, które powstaje przy ul. Politechniki 5 w Łodzi przygotowuje się w tej chwili do zbliżającej się zimy tak, by cały obiekt mógł być wewnętrznie ogrzewany, co umożliwi kontynuację prac. Na ten moment konstrukcja żelbetowa wykonana została w dziewięćdziesięciu procentach.

Generalny wykonawca, firma Mirbud SA przystąpiła do zadaszenia powierzchni przeznaczonej na dziewięć sal kinowych multipleksu Helios, o łącznej powierzchni 4 485 mkw. Rozpoczęła się również budowa olbrzymich świetlików, które zapewnią dostęp naturalnego światła w Sukcesji. W tej chwili kontynuowane są prace na elewacjach – od strony ulicy Rembielińskiego znajdują się w fazie końcowej, natomiast od strony al. Politechniki właśnie się rozpoczęły. Termin oddania obiektu do użytku przewidziano na trzeci kwartał 2015 roku. Całkowita powierzchnia inwestycji wynosi 128 991 mkw. Nadzorem projektu zajmuje się firma BatiPlus pod kierownictwem Wojciecha Ostrowskiego.

Na początku września Colliers International została partnerem Sukcesji w zakresie wynajmu powierzchni handlowej. Po stronie agencji za projekt odpowiada Anna Radecka (Associate Director) oraz Agnieszka Baczyńska (Associate Director). Colliers International wesprą działania obecnego zespołu ds. komercjalizacji Sukcesji, złożonego ze specjalistów inwestora oraz agencji CBRE.

– Powstający obiekt ma duże szanse na sukces. Jesteśmy przekonani, że przyciągnie znakomitych najemców – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes zarządu spółki Fabryka Biznesu.

Jak dotąd wynajęto około 60 proc. dostępnej powierzchni handlowej. Trwają negocjacje na kolejne powierzchnie.

Sukcesja to wielofunkcyjny kompleks, znajdujący się w pobliżu ścisłego centrum miasta. W obiekcie znajdzie się galeria handlowa ze strefą food court, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z najnowocześniejszym w Polsce kinem sieci Helios oraz dwupoziomowy parking z innowacyjną, bezkolizyjną rampą wjazdową.