Wizualizacja Ferio Wawer
Wizualizacja Ferio Wawer

We wrześniu 2014 roku do grona najemców Ferio Wawer w Warszawie dołączyła firma H&M. W dwupoziomowym sklepie o powierzchni ponad 1,8 tys. mkw. znajdą się artykuły odzieżowe i akcesoria mody damskiej, męskiej i dziecięcej.

– Cieszymy się bardzo, że H&M dołączyło do grona naszych kluczowych najemców. Wierzę, że potencjał rynku na Wawrze zadowoli naszych partnerów jak i przyszłych klientów centrum. Odczuwamy duże zainteresowanie ze strony firm sieciowy jak i najemców z rynku lokalnego” – mówi Tatiana Spencer partner w firmie Aspenn.

Firma H&M założona w 1947 roku stała się potęgą sektora odzieżowego, aktualnie obecną na ponad 50 rynkach z 3 tys. sklepów. W Polsce od 2003 otworzonych zostało około 130 sklepów.

Otwarcie Ferio Wawer, z ponad 40 sklepami, planowane jest na jesień 2015 roku. Aktualnie poziom komercjalizacji sięga ponad 65 proc. Umowy najmu podpisały takie firmy jak Alma Market, Carry, Calypso Fitness, Rossmann, kręgielnia TB Bowling, Pepco, księgarnia Świat Książki, sklep zoologiczny Aquael, apteka Dr Zdrowie, sklep z obuwiem Shoes House, lodziarnia firmowa Grycan, salon urody Nail Bar, salon brafitterski Liliana Underwear, Pralnia Panda, Biuro Podróży TUI, Emma Kwiaty, Bubble House.

Centrum handlowe Ferio Wawer powstaje na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie Międzylesiu, u zbiegu ulic Szpotańskiego i Żegańskiej. Projekt przewiduje rewitalizację znajdujących się na byłych terenach zakładów ZWAR zabytkowych hal fabrycznych. Ferio Wawer jest kolejnym projektem realizowanym przez RE project development, spółkę należącą do Raiffeisen evolution z siedzibą w Wiedniu. Za komercjalizację odpowiada firma Aspenn. Projekt powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates architecture studio.