Salon Top Secret
Salon Top Secret

Działalność sieci Top Secret w Rosji jest kontynuowana poprzez regularną sprzedaż w sklepach tradycyjnych oraz platformę internetową. W połowie października br. uruchomiono kolejny salon Top Secret w miejscowości Kołomna, w Centrum Handlowym RIO.

Spólka Redan, która jest właścicielem Top Secret w tym roku otworzyła już kilka sklepów marki na rosyjskim rynku m.in.: sklep własny w miejscowości Nowokuźnieck w Centrum Handlowym City Mall, sklep franczyzowy w Sarowie w Centrum Handlowym Atom. Ponadto w czerwcu br. uruchomiono sklep internetowy Top Secret w Rosji.

Przypomnijmy, wartość sprzedaży towarów na rynku modowym (Top Secret, Troll i DryWash) Grupy Redan we wrześniu 2014 r. wyniosła 18,1 mln zł i była niższa o ok. 9 proc. od osiągniętej we wrześniu 2013 r. Sprzedaż po 9 miesiącach br. wyniosła 158,8 mln zł, co oznacza poziom niższy o 1 proc. od wypracowanego w analogicznym okresie roku poprzedzającego.

Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash na koniec września 2014 r. miały łączną powierzchnię 39,6 tys. mkw., tj. były na poziomie niecałe 1 proc. wyższym niż we wrześniu 2013.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TextilMarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.