Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Grupy Liebrecht & wooD
Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Grupy Liebrecht & wooD

Grupa Liebrecht & wooD zrealizowała inwestycje biurowe, handlowe i magazynowe o łącznym metrażu pół miliona metrów kwadratowych. Blisko dwie trzecie z tej liczby powstało na rynku polskim, na którym firma pojawiła się dwadzieścia lat temu, będąc jednym z pierwszych zagranicznych deweloperów komercyjnych działających nad Wisłą.

Korzenie Grupy Liebrecht & wooD sięgają 1991 roku, kiedy firma rozpoczęła działalność w Belgii. Założyciele firmy – Marc Lebbe i Patrick Van Den Bossche – do Polski po raz pierwszy zawitali w połowie 1993 roku, gdy w kraju nadal zachodziły intensywne przemiany ustrojowe, społeczne i gospodarcze.

– Już pierwsze wizyty w kraju przechodzącym proces transformacji, utwierdziły nas w przekonaniu, że to idealne miejsce dla osób z pomysłami na współtworzenie nowoczesnego rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Dynamika zmian w połączeniu z energią i kompetencjami osób, które poznaliśmy w Polsce, pozwoliły nam sprecyzować cele przyszłej działalności – mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Grupy Liebrecht & wooD.

W 2000 roku, w ramach Grupy Liebrecht & wooD powstała spółka The Outlet Company, która stała się podstawą rozwoju Grupy w nowatorskim segmencie rynku powierzchni handlowych, jakim były wówczas centra typu outlet. W 2004 roku spółka otworzyła w Sosnowcu pierwsze centrum outletowe w południowej Polsce, a rok później kolejne dwa – w podwarszawskim Piasecznie oraz Gdańsku.

– Uruchomiliśmy już obiekty outletowe w Polsce, Rumunii i Rosji. Dziś, bogatsi o wiedzę i doświadczenie, nadal dostrzegamy olbrzymie możliwości wzrostu i zamierzamy kontynuować naszą ekspansję, nie tylko rozbudowując obiekty w naszym portfolio ale przede wszystkim planując kolejne inwestycje – mówi Brendon O’Reilly, dyrektor zarządzający Fashion House Group.

Debiut Liebrecht & wooD na rynkach zagranicznych nastąpił w 2001 roku w Rumunii, gdzie firma rozpoczęła realizację centrum handlowego Militari Shopping Centre w Bukareszcie, które zostało oddane do użytku dwa lat później. W stolicy Rumunii firma zrealizowała również jeden z największych kompleksów biurowych – Victoria Park, a także centrum handlowe West Park oraz pierwsze centrum typu outlet w kraju.

W 2009 roku Liebrecht & wooD pojawił się na rynku rosyjskim, a jego działalność została ukoronowana cztery lata później wraz z otwarciem pierwszego w Rosji w centrum typu outlet. Aktualnie firma koncentruje się jego rozbudowie, a także na realizacji podobnego projektu w Sankt Petersburgu.