Allegro sprzedaż internetowa

Każdy użytkownik aplikacji mobilnej Allegro, który dokona za jej pomocą dowolnych zakupów i zapłaci kartą Visa, otrzyma kupon o wartości do 25 zł na pokrycie kosztów dostawy zamówienia.

Przy koszcie dostawy przekraczającym tę kwotę uczestnik promocji płaci tylko za nadwyżkę. Kupon zostanie przekazany użytkownikowi podczas finalizowania transakcji, pomniejszając jej całkowitą kwotę o wartość dostawy (do 25 zł).

Integracja z serwisem PayU

Użytkownicy opłacający zakupy kartą Visa poprzez konto w PayU, otrzymają kupon w formie zwrotu do 25 zł na rachunek karty, nie później niż w ciągu 14 dni roboczych od dokonania transakcji poprzez aplikację mobilną Allegro.

„Poprzez promocję staramy się zachęcić użytkowników naszego serwisu do dokonywania zakupów z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Allegro i przekonać ich, że płatność kartą Visa z poziomu urządzenia mobilnego jest równie wygodna i szybka, jak w wypadku opłacania kartą transakcji online dokonywanej poprzez komputer lub laptop” – komentuje Patryk Bukowiecki, szef działu mobilnego w Allegro.

Aplikacja mobilna Allegro

Obecna promocja jest drugą wspólną akcją Visa i Allegro. W marcu 2014 przeprowadzona została kampania edukacyjna prezentująca zalety płacenia kartami Visa za zakupy dokonywane online. Poprzedziła ją promocja, w ramach której użytkownicy Allegro opłacający zakupy kartami Visa, zyskiwali 20 zł zniżki na kolejne zakupy.

„Po wiosennej kampanii edukacyjnej i promocji skierowanej do wszystkich użytkowników serwisu, tym razem wspólnie z Allegro postanowiliśmy skupić się na tych, którzy zakupów w serwisie dokonują za pomocą aplikacji mobilnej” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Limit premiowanych transakcji

W okresie trwania promocji (czyli do 16 listopada 2014 roku) użytkownicy aplikacji mobilnej Allegro mogą dokonać do 20 transakcji premiowanych kuponem na darmową dostawę.

Allegro działa na rynku platform handlowych jako operator internetowych platform zakupowych Allegro.pl w Polsce, Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. W Polsce do grupy należy również: w obszarze usług płatniczych serwis PayU; na rynku serwisów ogłoszeniowych takie marki jak OLX.pl, otoMoto.pl czy otoDom.pl; porównywarka internetowa Ceneo.pl oraz serwisy Fashiondays.pl, Agito.pl i Stendi.pl. Allegro jest częścią Grupy Naspers.