Marek Maruszak, Rossmann
Marek Maruszak, Rossmann

Na temat dużej dynamiki rozwoju sieci Rossmann w Polsce rozmawiamy z Markiem Maruszakiem, prezesem zarządu Rossmann Polska.

Dynamika rozwoju Rossmann jest ogromna. Zdarza się, że Państwa firma otwiera nawet po dwie drogerie w ciągu jednego dnia w różnych częściach kraju. Ile sklepów otwarto od początku roku?

– Od początku roku otworzyliśmy 100 drogerii, a więc utrzymujemy dynamikę otwarć z poprzednich lat. Pod koniec 2014 będziemy mieć 985 drogerii. Tym samym rozpoczniemy przyszły rok z naprawdę imponującą liczbą placówek.

Kiedy więc zamierzacie otworzyć sklep nr 1000?

– 1000. sklep otworzymy na początku lutego 2015 roku. Nie uda nam się zrobić tego wcześniej, ponieważ realizacja niektórych projektów deweloperskich została przesunięta w czasie.

Lokalizacje sieci są bardzo różne. Rossmann obecny jest przy ulicach handlowych, budynkach biurowych, centrach i parkach handlowych oraz mniejszych obiektach. Jakie lokalizacje są obecnie najbardziej pożądane przez firmę?

– Od początku działalności Rossmanna w Polsce nie przykładaliśmy wagi do rodzaju lokalizacji. Nie mamy jednego kierunku otwarć. Rozwijamy się równomiernie w najróżniejszych lokalizacjach. Dzięki takiej polityce jesteśmy właściwie wszędzie.

Jaki procent wszystkich placówek stanowią drogerie znajdujące się w centrach i parkach handlowych?

– Nie prowadzimy dokładnych statystyk tego typu, bo trudno o precyzyjną definicję centrum handlowego. Jeżeli jednak uznamy, że w tej kategorii mieszczą się duże centra handlowe, małe galerie, hipermarkety z galerią i parki handlowe, to mamy ponad 400 drogerii mieszczących się w tego typu obiektach.

 

Jak już informowaliśmy w ostatnich tygodniach firma Rossmann otworzyła kilka nowych drogerii. Jeden z sklepów znalazł się w Centrum Handlowym Hynka w Gdańsku. Kolejny uruchomiono przy otwartej ostatnio po długim remoncie handlowej ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie.

Jak ustaliła redakcja Retailnet Rossmann podpisał też umowę na lokalizację nowej drogerii z inwestorem planowanej warszawskiej Galerii Wilanów. Sklep zajmie 570 mkw. w planowanym centrum handlowym. Także firma Ghelamco poinformowała, że drogerie Rossmann powstaną we wszystkich trzech obiektach handlowych dewelopera – Placu Vogla, Pasażu Tukanów oraz Prochowni Łomianki. Również w ostatnim czasie firma Mayland podpisała umowę z firmą Rossmann. Drogeria będzie jednym z najemców w krakowskiej Serenadzie (drogeria zajmie tam w przyszłości lokal mierzący 577 mkw.).

Obecnie na naszym rynku 930 sklepów sieci Rossmann.