Salon Cropp

Salon Cropp

Firma LPP otworzy w listopadzie kilka salonów marki oferującej odzież młodzieżową Cropp. Jak ustaliła redakcja Retailnet, znajdą się one głównie za granicą.

Pierwszy sklep w pierwszej połowie listopada zostanie otwarty w CH Lotus Plaza w miejscowości Petrozavodsk w Rosji. Kilka dni później nastąpi otwarcie kolejnego salonu Cropp w CH Bory Mall w słowackiej Bratysławie. Następny sklep brandu rozpocznie działalność w centrum Frydek Mistek w Czechach.

Na drugą połowę przyszłego miesiąca spółka odzieżowa LPP zapowiada dwa otwarcia. Jeden ze sklepów znajdzie się w Columbus Shopping Center w Moskwie na terenie Rosji. Z kolei w Polsce nowy salon Cropp zostanie otwarty w ostatnich dniach listopada w CH Plejada w Sosnowcu.

Firma LPP zakończy także październik z kilkoma nowymi otwarciami zarówno w Polsce, jak i za granicą. W bieżącym miesiącu firma otwarto salony LPP w centrach handlowych w Starachowicach, w Gryficach oraz w Pile. Zagraniczne salony rozpoczęły działalność w Estonii oraz w Czechach.

LPP powstało w 1991 roku w Gdańsku. Tylko w 2013 r. spółka sprzedała ponad 70 milionów sztuk odzieży, osiągając przychody w wysokości ponad 1 mld euro. Od 2001 r. firma jest notowana na warszawskiej GPW, a w 2014 r. awansowała do indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów warszawskiego parkietu. Bieżąca wycena rynkowa LPP wynosi ok. 4 mld euro. LPP SA jest właścicielem 5 marek odzieżowych (Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay). Obecnie planuje wprowadzenie nowej marki z grupy premium.

LPP posiada sieć niemal 1500 salonów, tworzy miejsca pracy dla blisko 18 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Szanghaju.

Marki spółki LPP nominowane są do kilku nagród SCF Retailer’s Award 2015 w kategoriach: Young Fashion Retailer of the Year, Best Expansion Retailer of the Year i Fashion Retailer of the Year. Do nagrody The Best Manager of the Year nominowany jest także Jacek Szołoch odpowiadający za rozwój salonów LPP. Więcej informacji na temat SCF 2015 znajduje się TUTAJ.