Dekada Malbork

Prace na budowie nowej inwestycji spółki Dekada Realty w Malborku postępują zgodnie z harmonogramem, dodatkowo w ostatnim czasie obiekt wzbogacił się również o nowych najemców, m.in. sieć oferującą odzież oraz dodatki sportowe – Martes Sport.

Budowa dziesiątego z kolei obiektu, którego inwestorem jest spółka Dekada Realty, rozpoczęła się w sierpniu b. r. Głównym wykonawcą jest toruński oddział firmy Erbud, a prace budowlane koordynuje spółka BOIG Project Management. Zakończyła się już realizacja wyprzedzających prac archeologicznych. Nie stwierdzono przeciwwskazań do kontynuowania robót, a wszelkie znalezione na terenie inwestycji i mające wartość historyczną przedmioty, zostały przekazane Muzeum Zamkowemu w Malborku.

– Obecnie prace skupione są wokół tworzenia fundamentów oraz konstrukcji ścian zewnętrznych budynku. Ten etap robót planujemy zakończyć na przełomie października i listopada, w następnej kolejności będziemy zajmować się realizacją konstrukcji słupów i ścian wewnętrznych obiektu. Prace postępują zgodnie z harmonogramem budowy i na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by realizacja inwestycji miała się opóźnić – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Krzysztof Bębacz, Project Manager, BOIG Project Management.

Dekada Malbork będzie dwupoziomową, śródmiejską galerią handlową, liczącą 5,4 tys. mkw. GLA, na której swoje miejsce znajdzie 20 lokali. Dodatkowo, dla wygody klientów przygotowany zostanie podziemny parking na 100 samochodów. Wynajmem powierzchni handlowej w malborskiej Dekadzie zajmuje się spółka BOIG Property Consulting. Umowy z kluczowymi najemcami zostały już podpisane lub są w trakcie finalnych negocjacji, dzięki czemu poziom komercjalizacji obiektu sięga obecnie 80 proc. Tenant mix skoncentrowany jest przede wszystkim wokół segmentu modowego. Głównym najemcą będzie jedna z najpopularniejszych sieci odzieżowych – H&M, której zajmie dwupoziomowy salon liczący ok. 1604 mkw. We wrześniu podpisana została umowa najmu (lokal o pow. ok. 550 mkw.) z siecią Martes Sport, oferującą bogaty asortyment odzieży i akcesoriów sportowych. Swój sklep otworzy także młodzieżowa marka Diverse, zajmując lokal o powierzchni 154 mkw. Przedstawiciele brandu jako kluczowy argument, który zdecydował o podpisaniu umowy z Dekadą Malbork, wskazują dobrą, śródmiejską lokalizację galerii.

– Dobrze umiejscowione obiekty handlowe obronią się same w dłuższej perspektywie czasowej. Podejmujemy decyzje o lokowaniu naszych sklepów z nastawieniem, że to docelowe miejsce dla naszej marki w danym mieście. Lokalizacja w ścisłym centrum z naszego punktu widzenia ogranicza ryzyko biznesowe – komentuje dla Retailnet Krystian Essel, dyrektor ds. rozwoju w firmie Etos SA, która jest właścicielem marki Diverse.

W obiekcie pojawi się także multibrandowy sklep Daenske Maerke o powierzchni 110 mkw. GLA, w którym znajdą się specjalnie wyselekcjonowane wzory odzieży damskiej najlepszych duńskich marek takich jak: Missha, Vila, Dranella, 2Biz, b-young i innych. Nie zabraknie także najemców z branży obuwniczej – jednym z nich będzie sieć CCC, która zajmie lokal o pow. 690 mkw., znajdujący się na parterze budynku. Ofertę z tego segmentu zaproponuje również marka Ray Obuwie, dla której będzie to już piąty (po Skierniewicach, Olsztynie, Grójcu i Brodnicy) salon (pow. ok. 146 mkw.), otwarty w centrach sieci Dekada.

– Ich satysfakcjonujące wyniki przekonały nas do tego, by zaufać Dekadzie po raz piąty i otworzyć kolejny sklep w Malborku. Uważamy lokalizację tego obiektu za niezwykle dogodną: przy kluczowej arterii komunikacyjnej w mieście, dzięki której liczymy na obecność klientów z terenu całego regionu. Dodatkowo, bliskość kluczowych węzłów komunikacyjnych oraz najważniejszych miejskich zabytków spowoduje, że Dekada Malbork stanie się również główną destynacją zakupową dla przyjeżdżających do miasta turystów. Mamy nadzieję, że skoncentrowany w dużej mierze na modzie tenant mix galerii zostanie znacząco wzbogacony przez asortyment marki Ray Obuwie, a nasz salon zyska grono stałych i zadowolonych klientów – mówi Przemysław Kaczyński, współwłaściciel firmy Ray Obuwie.

Ofertę handlową obiektu stworzą również: elektromarket RTV Euro AGD, supermarket drogeryjny Rossmann oraz liczne punkty usługowe i gastronomiczne.

Dekada Malbork będzie zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, pomiędzy główną arterią komunikacyjną – Aleją Rodła oraz popularnym, śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki. Swoim zasięgiem obejmie 96 tys. mieszkańców miasta i regionu. Otwarcie galerii zaplanowane jest na IV kwartał 2015 roku.