Upside Property

Upside Property

Firma Upside Property Management sp. z o.o. zadebiutowała na rynku z nowym profilem działalności. Portfolio firmy poszerzyło się o ofertę komercjalizacji oraz zarządzania na rzecz innych deweloperów. Pierwszym obiektem, który komercjalizuje firma poza własnymi galeriami handlowymi, jest Centrum Kwiatkowskiego w Gdyni.

Spółka Upside Property Management – właściciel Galerii Jastrzębie, Galerii Rumia oraz Galerii Słupsk zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Firma podpisała umowę dotyczącą komercjalizacji powierzchni handlowej obiektu Centrum Kwiatkowskiego w Gdyni należącego do portfolio Versus Investment sp. z o.o.

– Jako firma specjalizująca się w nieruchomościach handlowych stawiamy priorytetowo na opracowanie indywidualnej strategii dla każdej powierzanej nam nieruchomości. Dzięki dynamicznemu zespołowi specjalistów, ich wiedzy i zaangażowaniu w powierzone obowiązki, możemy zapewnić wzrost wartości nieruchomości w czasie. Najlepszym tego dowodem są centra handlowe należące do naszej firmy. Po przejęciu wszystkich trzech obiektów od firmy Polimeni, natychmiast skoncentrowaliśmy się na optymalizacji stanu ich komercjalizacji. Dzięki tego typu działaniom stały się one centrami posiadającymi unikalną ofertę na tle lokalnej konkurencji. Dziś możemy pochwalić się w 100 procentach skomercjalizowaną Galerią Jastrzębie czy Galerią Rumia, której obecny stopień komercjalizacji wynosi 90 procent – mówi Karol Kalicki, prezes zarządu i założyciel spółki Upside Property Management.

W ramach nawiązanej współpracy z firmą Versus Investment, firma Upside Property Management rozpoczęła już działania związane z restrukturyzacją kondygnacji parterowej Centrum Kwiatkowskiego. Zadaniem spółki jest skomercjalizowanie kondygnacji parterowej dla celów handlowo-usługowych i/lub gastronomii.

– Upside Property tworzy zespół profesjonalistów posiadających szeroki wachlarz umiejętności i wiedzy w dziedzinach niezbędnych do efektywnego zarządzania projektami. Świadczymy wszystkie usługi „in house” przez co działamy szybko i sprawnie. Ponadto kontrolujemy wszelkie procesy dotyczące powierzonych nam projektów. Na każdym etapie naszej współpracy zapewniamy obsługę specjalistów w zakresie zarządzania nieruchomościami, analiz i finansów, jednych z najlepszych na rynku prawników oraz specjalistów w zakresie obsługi technicznej i inwestycji. Jesteśmy przekonani, że uda nam się dostosować ofertę gdyńskiego Centrum Kwiatkowskiego do potrzeb i oczekiwań klientów – dodaje Karol Kalicki.

Centrum Kwiatkowskiego to nowoczesny i funkcjonalny 6-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowo-handlowy mieszczący się w samym centrum Gdyni. Obiekt oferuje łączną powierzchnię 12 350 mkw. (w tym 3 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowych na trzech galeriach połączonych schodami ruchomymi oraz 3 tys. mkw. powierzchni biurowych rozmieszczonych na trzech kondygnacjach). Centrum Kwiatkowskiego oferuje swoim klientom 2-poziomowy garaż podziemny ze 133 miejscami parkingowymi. Doskonała lokalizacja obiektu, jak i komunikacja czynią z obiektu doskonałe miejsce dla śródmiejskich usług i handlu. Obecnie wśród najemców części handlowo-usługowej Centrum Kwiatkowskiego znajdują się między innymi firmy Komputronik, Inmedio czy Deutsche Bank.

Firma Upside Property Management zarządza nieruchomościami własnymi oraz podmiotów zewnętrznych. Spółka zarządzana przez Karola Kalickiego w 2013 roku odkupiła cały portfel nieruchomości komercyjnych w Polsce od Polimeni International. Transakcja objęła 3 centra handlowe o łącznej powierzchni ponad 38 tys. mkw. GLA, skupiającej około 170 najemców. W skład portfolio obiektów wchodzą: Galeria Jastrzębie (9 tys. mkw. GLA i 40 lokali), Galeria Słupsk (13 tys. mkw. GLA i 60 lokali) oraz Galeria Rumia (16 tys. mkw. GLA i 90 lokali).