Teren budowy CH Ogrody
Teren budowy CH Ogrody

Prace związane z rozbudową Ogrodów postępują zgodnie z harmonogramem. Wewnątrz obiektu prowadzone są zaawansowane prace wykończeniowe. Montowane są między innymi windy oraz ruchome schody. Oficjalne otwarcie kompleksu po rozbudowie planowane jest na wiosnę 2015 roku.

Z kolei na zewnątrz budynku trwają prace elewacyjne. W dużej mierze ukończona jest już fasada galerii od strony ul. Ogólnej. Prowadzone są także prace mające na celu zamknięcie zadaszenia sekcji kin. Jednocześnie od strony ul. Żyrardowskiej realizowane są roboty żelbetowe i montaż prefabrykatów na części B, których zakończenie przewidziano do końca listopada.

Po rozbudowie CH Ogrody będą dysponowały około 40 tys. powierzchni najmu. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na około 1 tys. miejsc. Parking na poziomach trzecim i częściowo na poziomie drugim został udostępniony dla odwiedzających Centrum Ogrody już w sierpniu bieżącego roku.

Inwestorem projektu, odpowiedzialnym również za komercjalizację, jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka. Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. .