Aplikacja na Google Glass Cinkciarz.pl

Internetowy kantor wymiany walut Cinkciarz.pl udostępnia swoim klientom aplikację na Google Glass. Obecnie aplikacja dostępna jest w angielskiej wersji językowej. Dzięki niej użytkownicy mogą śledzić zmiany walut w czasie rzeczywistym.

Aplikacja umożliwia śledzenie kursów najpopularniejszych par walutowych: CHF/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN oraz USD/PLN. Wyświetlane kursy są aktualizowane co 15 sekund, zmiany zaś oznaczane kolorami w zależności od tego, czy nastąpił spadek czy wzrost. Aplikacją można sterować głosowo. Wkrótce do aplikacji dodane będą nowe pary walutowe, a także kalkulator walutowy i wykresy zmian.

Globalne ambicje Cinkciarz.pl

Jaki był cel stworzenia aplikacji? „Jesteśmy firmą, która ma ambicję wejścia na rynki globalne. Obecnie nasz serwis działa w 100 krajach, w ośmiu wersjach językowych. Chcemy, żeby nasze usługi były globalne, a spojrzenia w przyszłość nie traktujemy jako slogan. Użytkownicy mają możliwość korzystania z naszych usług na wszelkiego rodzaju nośnikach, Google Glass jest kolejnym z nich” – wyjaśnia Kamil Sahaj, marketing manager w Cinkciarz.pl.

Jak zapewnia Kamil Sahaj, Cinkciarz.pl jest jedną z pierwszych firm finansowych na świecie, która udostępniła możliwość śledzenia kursów walut na Google Glass. Do tej pory firma udostępniała aplikacje na urządzenia przenośne, iOS, Android, tablety, Blackberry oraz Samsung Smart TV. Kamil Sahaj nie zdradza, jaki ruch generują mobilne wersje serwisu, twierdzi jednak, że niektórzy użytkownicy przerzucają się już wyłącznie na tablety czy smartfony.

Wyróżnić się dzięki Google Glass

Obecnie Google Glass kosztuje na Amazonie ponad 1300 funtów, co czyni go gadżetem ekskluzywnym i praktycznie nieobecnym na polskim rynku. Jak zapewnia przedstawiciel Cinkciarz.pl, stworzenie Google Glass nie ma zbyt wiele wspólnego z planami firmy wobec Polski, lecz z ambicjami globalnymi.

google-glass-cinkciarz-aplikacja
Okulary Google Glass

„Oczywiście, cena jest największą barierą dla rozpowszechnienia aplikacji na Google Glass, gdyż tak drogi gadżet kupią na razie nieliczni. Jednak jeszcze parę lat temu równie ekskluzywne były tablety i smartfony, które posiadali nieliczni zamożni użytkownicy. W ciągu kilku lat ich ceny drastycznie spadły, podobnie może być w przypadku Google Glass” – mówi Kamil Sahaj.

Kolejne wersje językowe

Serwis Cinkciarz.pl powstał w 2006 roku, jego wersja online została udostępniona w 2008 roku. Transakcje można przeprowadzać całą dobę, ich realizacja odbywa się za pomocą przelewów internetowych z dowolnego banku. Cinkciarz.pl  prowadzi rachunki w 28 bankach, klienci mogą korzystać z walutowych przelewów ekspresowych i darmowych. Z oferty kantoru korzystają zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy.

W 2014 roku firma otworzyła swoją placówkę w londyńskim City, zaś w 2013 roku serwis został wzbogacony o sześć nowych wersji językowych. Do wcześniej dostępnej wersji polskiej i angielskiej dołączyły: niemiecka, rosyjska, bułgarska, włoska, rumuńska i ukraińska.