Salon Giacomo Conti
Salon Giacomo Conti

Giacomo Conti, sieć oferująca elegancką odzież męską, sfinalizowała umowę z wrocławskim Pasażem Grunwaldzkim. Nowy lokal zostanie otwarty jeszcze w tym roku. Planowane otwarcie, to część większego procesu optymalizacji, który zaplanowano w sieci.

Nowy lokal w Pasażu Grunwaldzkim będzie miał blisko 130 mkw. powierzchni i zostanie zlokalizowany na parterze obiektu. Planowane otwarcie to połowa grudnia 2014 roku. Będzie to drugi salon mody męskiej Giacomo Conti we Wrocławiu (pierwszy został otwarty w Galerii Sky Tower w 2012 roku).

Planowane otwarcie, to część większego procesu optymalizacji, jaką przechodzi obecnie sieć Giacomo Conti po ostatnich trzech latach intensywnego rozwoju. Jej celem jest pozyskanie większych lokali, mogących pomieścić rozrastające się kolekcje odzieżowe marki.

– Optymalizacja obejmie relokacje w galeriach handlowych, zamknięcie punktów o niewystarczająco satysfakcjonujących wynikach oraz otwieranie w ich miejsce lepszych lokalizacji – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Magdalena Nowaczyk z Giacomo Conti.

Obecnie Giacomo Conti prowadzi sieć 45 salonów zlokalizowanych w dużych i średnich miastach na terenie całej Polski. Ponad 80 proc. z nich umiejscowionych jest w centrach handlowych. W planach spółki jest otwarcie nowych sklepów m.in. w C.H. Rywal w Białej Podlaskiej, Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze czy Factory Ursus w Warszawie.