paypal odroczone płatności

Większość konsumentów z pewnością chciałaby mieć możliwość odroczenia terminu płatności za towary zamówione online. Na szczęście przybywa firm, które oferują taką opcję ułatwiając konsumentom podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. Firma PayPal poinformowała właśnie, że zamierza wprowadzić możliwość płacenia dopiero po otrzymaniu zamówienia.

PayPal obchodzi 15-lecie działalności i świętuje rocznicę dodając nowe usługi do swojego systemu płatności. Teraz konsumenci robiący zakupy w sieci mogą zapłacić za zamówione przedmioty w ciągu 14 dni od otrzymania zamówienia. PayPal na całym świecie prowadzi obecnie 157 milionów aktywnych kont użytkowników.

Paypal zmieni płatności internetowe

Usługa „Pay after delivery” była już testowana na terenie Europy – m. in. wśród brytyjskich konsumentów, którzy szczególnie często korzystają z PayPal’a w celu dokonania płatności. Usługa płatności odroczonych jest darmowa dla użytkowników ze zweryfikowanym kontem. Konta muszą być sprawdzone ponieważ nowa usługa działa na zasadzie krótkoterminowej pożyczki. W celu zweryfikowania konta wystarczy powiązać konto PayPal z kartą kredytową lub debetową albo z kontem bankowym.

W celu dokonania odroczonej płatności użytkownicy muszą wybrać opcje „Pay after delivery” jako preferowaną formę dostawy. Od strony detalisty wygląda to następująco: konsument kupuje produkt w sklepie i wybiera płatność za pomocą PayPal. Jeśli klient zaznaczył opcję odroczonej płatności, PayPal przelewa środki na konto sprzedawcy, a konsument ma 14 dni na dokonanie płatności.

Płatność w aplikacjach

Nie jest to jedyna nowość jaką ogłosił PayPal podczas konferencji Money 2020 w Las Vegas. Firma rozpocznie również współpracę z serwisem Tillster, który umożliwia restauracjom przyjmowanie płatności za pomocą smartfona oraz posiada własną platformę e-comerce dla barów fast food. Dzięki tej współpracy konsumenci korzystający z aplikacji Burger King będę mogli płacić na pośrednictwem PayPal w lokalach sieci. Jest to odpowiedź na płatności Apple Pay, które są honorowane w restauracjach McDonald’s.

PayPal współpracuje również z firmą GoDaddy w celu stworzenia platformy zakupowej dla małych i średnich firm. Już wkrótce firmy te będą mogły skorzystać z „PayPal Express Checkout” oraz integracji z platformą GoDaddy.