Salon Briju
Salon Briju

Spółka Briju, producent i dystrybutor biżuterii w październiku br. kontynuował rozwój sieci sklepów własnych w centrach handlowych. Firma otworzyła dwa salony: w centrum handlowym Vivo! w Pile oraz w CH Galardia w Starachowicach. Briju planuje kolejne otwarcia. Ma już podpisaną umowę na 2015 rok, na lokal o powierzchni 60 mkw. w CH Nowy Rynek w Jeleniej Górze.

W 2014 roku spółka otworzyła już 9 salonów marki w centrach handlowych m.in.: w Arkadach Wrocławskich (powierzchnia 81 mkw.), Galerii Brama Mazur w Ełku, CH Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu, Marcredo Center Kutno, Galerii Bursztynowej w Ostrołęce, Galerii Piastów w Legnicy, CH Bielawy w Toruniu, Vivo! w Pile i CH Galardia w Starachowicach.

Istniejąca od blisko 100 lat jubilerska firma Briju oferuje ręcznie wyrabianą biżuterię dostępną w całej Europie. Salony Briju otwierane są w największych galeriach handlowych w Polsce. Briju to marka z tradycjami, budowana od pokoleń, działająca w Polsce od 1920 roku. Jej założycielem był Jan Piotrowski. Jako jedyna z branży jubilerskiej jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie sieć  liczy 12 salonów własnych, które mieszczą się w centrach handlowych m.in. w Centrum Riviera, w Gdyni, Galerii MM w Poznaniu, czy w CH Karolinka. Spółka rozwija również sieć sklepów franczyowych, a także współpracuje z około 300 sklepami jubilerskimi, do których realizuje dostawy swoich wyrobów kilka razy w miesiącu. Dystrybucja biżuterii w sieci detalicznej odbywa się za pośrednictwem partnerów handlowych wspomaganych elektronicznym systemem zamówień.

W ofercie salonów Briju znajdą się między innymi tematyczne kolekcje: Briju Diamonds, Briju Crisscut, Briju Me&You czy Briju Illumini oraz wiele innych.