Mark Freeman
Mark Freeman

Mark Freeman został mianowany dyrektorem działu wycen i doradztwa warszawskiego biura firmy Cushman & Wakefield w Polsce.

Mark Freeman ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze nieruchomości, które zdobył pracując w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech. Jak poinformowała redakcję Retailnet firma Cushman & Wakefield, Mark Freeman posiada bardzo duże doświadczenie w wycenie obiektów handlowych, które stanowią jedną z jego specjalizacji. W swojej dotychczasowej karierze nadzorował wyceny m.in. takich obiektów jak: Galeria Mokotów, Silesia City Center, Galeria Katowicka, Manufaktura i Poznań City Center. Uczestniczył również przy wielu projektach związanych z centrami wyprzedażowymi. Również w Cushman & Wakefield Mark będzie miał okazję uczestniczyć w wycenie kluczowych dla rynku projektów handlowych. Sektor nieruchomości handlowych jest dla działu wycen i doradztwa w C&W największym pod względem wartości, spośród wszystkich wycenianych sektorów rynku nieruchomości komercyjnych. Sekcja wycen i doradztwa firmy Cushman & Wakefield znajduje się w 98 biurach na świecie. W zeszłym roku 640 rzeczoznawców dokonało wycen obejmujących nieruchomości warte ponad 1,1 bilionów USD.

Ostatnio Mark Freeman kierował zespołem ds. wycen i doradztwa w firmie Savills w Polsce, w której pełnił również funkcję członka zarządu. Wcześniej pracował w firmie JLL w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie kierował działem wycen. W 1999 r. przeniósł się do firmy DTZ na Węgry, gdzie został dyrektorem sekcji ds. inwestycji regionalnych. W 2005 r. wrócił do Polski i rozpoczął pracę w King Sturge jako członek zarządu oraz dyrektor działu wycen w regionie CEE. Mark jest członkiem RICS.

Nominacja Marka nastąpiła niedługo po mianowaniu Duncana Suntera z firmy CBRE dyrektorem działu wycen i doradztwa firmy C&W w Szwecji.

O wycenach obiektów handlowych realizowanych przez C&W czytaj TUTAJ