Sklep sieci Pepco
Sklep sieci Pepco

Sieć sklepów dyskontowych Pepco w listopadzie 2014 roku planuje otworzyć 15 nowych punktów sprzedaży w Polsce oraz za granicą.

Nowe sklepy pojawią się w Polsce – 11 sklepów oraz na Słowacji i w Czechach po 2 sklepy. Dodatkowo 3 lokalizacje sklepów Peepco zostaną przeniesione do nowych punktów. Część z zaplanowanych nowych sklepów zostanie otwarta w centrach handlowych, a część przy ulicach w takich miastach jak m.in. Sosnowiec, Ełk, Bydgoszcz, Łódź czy Bielsko-Biała. Sklepy, które zmieniają swoje adresy to punkty w Namysłowie, Łodzi i Żorach, gdzie sklep z ul. Ułańskiej zostanie przeniesiony do centrum convenience Stop Shop.

Sieć Pepco na czwarty kwartał tego roku zaplanowała otwarcie łącznie 58 sklepów z czego 39 w Polsce, a pozostałe 19 w Czechach i na Słowacji. Otwierane sklepy w większości znajdą się w centrach handlowych.

Pepco, to międzynarodowa sieć dyskontów, która dynamicznie się rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji. Na koniec października 2014 roku spółka Pepco Poland, która zarządza siecią dysponowała 524 salonami w całej Polsce. Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów.

Sieć Pepco została nominowana do nagrody SCF Discount Retailer of the Year 2015. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.