salon denon arkadia

 

salon denon arkadia

W tym roku w Polsce powstały trzy nowe salony japońskiej marki Denon, w tym najnowszy sklep w warszawskiej Arkadii. Prowadzone przez spółkę Audio Video Design sklepy otwarto również w Złotych Tarasach (Warszawa) oraz Silesia City Center w Katowicach. W ich ofercie znajduje się profesjonalny sprzęt audio-wideo.

– Aktualnie sieć profesjonalnych salonów sprzedaży detalicznej audio-video Denon Salony Firmowe składa się z ośmiu punktów sprzedaży. Sieć prowadzi również własny sklep internetowy – mówi redakcji Retailnet Marcin Pikułoński z firmy Horn Distribution, która jest wyłącznym dystrybutorem tej marki w Polsce.

Najnowszy salon został otwarty 29 października w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Mieści się on w pasażu Canaletto na poziomie “O” i ma ok. 80 mkw. powierzchni. Wcześniej powstał salon w innej warszawskiej galerii. Sklep w Złotych Tarasach ma ok. 40 mkw. powierzchni i zlokalizowany jest na drugim poziomie centrum.  Największy nowo otwarty sklep mieści się w w centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach i ma niemal 100 mkw. powierzchni. Jego otwarcie nastąpiło w I kwartale 2014 roku.

Pozostałe salony Denon zlokalizowane są w Gdańsku (Galeria Bałtycka), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Stary Browar), Warszawie (Galeria Mokotów), oraz we Wrocławiu (Magnolia Park). Firma nie chce zdradzić, jakie są dalsze plany ekspansji tej marki w Polsce.

Salony firmowe Denon to sklepy z markowym sprzętem audio-wideo. Ich historia w Polsce sięga roku 1995, kiedy to w Warszawie powstał pierwszy sklep Centrum Hi-Fi. Pod tą nazwą Horn Distribution działało do roku 2007.

Denon to japońska firma działająca w branży audio i audio-wideo. Firma została utworzona w 1939 roku. Marka oferuje m.in. sprzęt stereofoniczny, komponenty kina domowego HD, sprzęt dla DJ oraz różnego rodzaju akcesoria takie jak słuchawki, wkładki gramofonowe, czy kable.