marcredo Center Piekary Śląskie
marcredo Center Piekary Śląskie

20 listopada 2014 roku w Piekarach Śląskich zostanie otwarty park handlowy marcredo Center Piekary Śląskie. Obiekt będzie miał około 8 tys. mkw. powierzchni najmu. Inwestorem i deweloperem parku jest firma elbfonds Development.

marcredo Center Piekary Śląskie to nowoczesny park handlowy, skupiający pod jednym dachem wielkopowierzchniowe sklepy z osobnymi wejściami. Jest to projekt przyjazny dla klientów ze względu na swój rozmiar i wygodny układ funkcjonalny i komunikacyjny. Do dyspozycji odwiedzających zostanie oddanych ponad 380 miejsc parkingowych. W granicach działki w przyszłości planowane jest powstanie wolnostojącego lokalu gastronomicznego typu fast food oraz stacji benzynowej.

marcredo Center Piekary Śląskie powstaje przy skrzyżowaniu ul. Karola Miarki i drogi wojewódzkiej nr 911, w pobliżu zjazdu z autostrady A1. Dzięki tej lokalizacji dojazd do obiektu jest bardzo dogodny, nie tylko dla mieszkańców Piekar Śląskich, ale także dla osób z okolicznych miejscowości.

Piekary Śląskie leżą w środkowej części województwa śląskiego, 16 km od Katowic. Miasto zamieszkuje 58 tys. mieszkańców. Przebiegająca w granicach miasta autostrada A1 gwarantuje dostęp do najważniejszych węzłów komunikacyjnych i centrów przemysłowych Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Obiektem zarządza międzynarodowa firma Cushman & Wakefield. Komercjalizację prowadzi spółka elbfonds Development.

elbfonds Development to niemiecki fundusz nieruchomościowy, koncentrujący swoją działalność na polskim rynku centrów i parków handlowych. elbfonds powstał w 2006 roku w Hamburgu. Fundusz realizuje projekty handlowe według autorskiej koncepcji marcredo Center, marcredo Galeria oraz marcredo Compact. Od 2007 roku elbfonds Development oddał do użytkowania 8 projektów, m.in. w Ciechanowie, Szczecinie, Poznaniu, Oławie, Świebodzicach i Pruszczu Gdańskim. 29 maja br. zostało otwarte kolejne centrum – marcredo Center Kutno . 20 listopada planowane jest otwarcie marcredo Center w Piekarach Śląskich. W planach jest także budowa kolejnych projektów, m.in. w Myśliborzu, Kołobrzegu, Głogowie, Zawierciu.