konkurs ecommerce polska awards

W warszawskim kinie Praha odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie dla sklepów internetowych „e-Commerce Polska awards 2014”. Przyznano dziesięć nagród w kategoriach głównych oraz dwie nagrody w głosowaniu konsumentów. Wszyscy nominowani otrzymali wyróżnienia.

Nagrody zostałypodzielone na kategorie pod względem merytorycznym. W każdej z kategorii nagradzano mały e-sklep oraz średni bądź duży e-sklep. Do konkursu zgłosiło się ponad 200 e-sklepów, które były oceniane przez jury złożone z fachowców z branży.

Zalando przełamało nieufność

Pierwsza grupa kategorii doceniała e-sklepy pod względem wizerunkowym. Za design doceniono sklepy Balladine i  Groupon.pl. W kategorii innowacja roku nagrodzono Denley.pl oraz Kazar, a pomysł roku: Sephora Polska i Mamissima.

ecommerce polska gala nagrody
Wręczenie nagród E-commerce Polska 2014

Kolejną grupą kategorii były te sprzedażowe. Za stronę roku uznano sklepy Gorseciarka.pl oraz Bonprix. Za przełamanie nieufności nagrodzono BEAUTIKON.com oraz Zalando. Natomiast w głosowaniu konsumentów wybrano: MniamMniam.pl w grupie „mały e-sklep” oraz księgarnię TaniaKsiążka.pl w grupie „średni/duży e-sklep”. Sklepy dzielono na grupy biorąc pod uwagę obroty oraz staż na rynku. Ze względu na tegoroczny debiut Sephora znalazła się w grupie małych e-sklepów.

Networking branży e-commerce

„Kolejna edycja konkursu za nami. Zarówno z punktu widzenia branży, jak i konsumentów to ważne wydarzenie na mapie polskiego e-commercu. Wielu gości doceniło możliwość networkingu biznesowego, jaka towarzyszyła gali” – mówi Patrycja Sass- Staniszewska, członek zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.

Konkurs „e-Commerce Polska awards 2014” był sponsorowany przez Dotpay S.A, Przelewy24.pl oraz firma Bluerank. Nagrody „e-Commerce Polska awards 2014” wręczono po raz drugi. Organizatorem konkursu jest Izba Gospodarki Elektronicznej e-Commerce Polska, zrzeszająca firmy związane z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce. Serwis Evigo jest członkiem Izby.

Gala wręczenia nagród odbyła się 5 listopada 2014 roku w Kinie Praha w Warszawie. Po części oficjalnej goście bawili się na afterparty w klubie Bazar.