Warszawa, fot. Shutterstock
Warszawa, fot. Shutterstock

Spółka Rosehill Investments planuje budowę centrum handlowego w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy.

Pożyczka w wysokości 46 mln Euro została udzielona firmie Rosehill Investments z przeznaczeniem na zakup działki o powierzchni około 51 tys. mkw., na której stanie nowa galeria handlowa. Pozyskane środki finansowe mają posłużyć na zakup i prace przygotowawcze do budowy galerii handlowej. Pożyczki udzielił nowy na rynku fundusz Griffin Property Finance II.

Prezesem zarządu spółki Rosehill Investments sp. z o.o. jest Christian Guy Gaunt. Spółką zarządzają Andrzej Bartnicki (były wspólnik Jana Mroczki w firmie Rank Progress) oraz Paul Kusmierz (właściciel Master Management Group).

Fundusz Griffin Property Finance II powstał w drugiej połowie 2014 r. Dysponuje środkami w wysokości 200 mln Euro przeznaczonymi na finansowanie projektów na rynku nieruchomości. GPFII specjalizuje się w udzielaniu finansowania typu „senior”, zabezpieczonego hipoteką gwarantującą pierwszeństwo w zaspokajaniu roszczeń wierzyciela, ale nie wyklucza także innych form finansowania. Spółka kieruje swoją ofertę zarówno do deweloperów, jak i inwestorów szukających możliwości podwyższenia płynności finansowej na dowolnym etapie inwestycji. GPF II zainteresowany jest również finansowaniem projektów w formie sprzedaży i wynajmu zwrotnego typu sale & lease back. Preferuje projekty wymagające finansowania o wartości przekraczającej 10 mln Euro, ale nie wyklucza również udzielania pożyczek w mniejszej wysokości.