Salon Komputronik
Salon Komputronik

Komputronik, sieć sprzedaży technologii i rozwiązań cyfrowych, rozpoczęła proces związany z odświeżaniem swoich salonów sprzedaży. Sklepy w nowej odsłonie zaprezentowano w Poznaniu, Radomiu i Gorlicach.

W październiku 2014 roku na nowo otwarto salon w poznańskim centrum handlowo-rozrywkowym Malta. Po kilkudniowym remoncie zmieniono przede wszystkim układ sklepu, dzięki czemu wejście jest bardziej widoczne dla odwiedzających galerię. W efekcie przeprowadzonych zmian znacznie poszerzył się też asortyment salonu.

Na 8 listopada 2014 roku zaplanowano reotwarcie sklepu Komputronik w Radomiu. Będzie to jeden z największych sklepów firmowych w Polsce. Otwarcie w Radomiu to kolejny przykład przekształcenia istniejącego salonu franczyzowego w agencyjny. Tym razem zmiana wiąże się nie tylko z remontem, ale także z przeniesieniem lokalizacji, gdzie od stanu surowego stworzono poszerzoną ekspozycję. Nowy salon na ulicy Bolesława Chrobrego, poza Megastore’ami w Warszawie i Poznaniu, będzie największym salonem Komputronik w Polsce. Na około 200 metrach kwadratowych zaprezentowany zostanie szeroki wybór produktów AGD, zarówno dużego, jak i drobnego. Powstanie również obszerna ekspozycja sprzętu RTV i oferty IT.

Z kolei 12 listopada w nowej odsłonie ruszy salon Komputronik w Gorlicach. Salon mieszczący się w Galerii Rondo Center przeszedł metamorfozę dzięki której odświeżono i powiększono całą ekspozycję. Dotychczasowy asortyment zostanie poszerzony o małe AGD, takie jak odkurzacze, żelazka, miksery czy urządzenia do higieny i pielęgnacji, na przykład depilatory i suszarki.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.