Galeria Jurajska
Galeria Jurajska

Trzech najemców Galerii Jurajskiej zdecydowało się na metamorfozę swoich wnętrz. Zmiany związane są z wprowadzeniem nowych konceptów w częstochowskim centrum handlowym. Zmianom poddano wnętrza Sizeer, McDonald’s oraz TruTrussardi

W Galerii Jurajskiej zakończyła się metamorfoza salonu Sizeer. Najemca zmienił lokalizację, powiększając swój salon dwukrotnie – ze 140 mkw. do 270 mkw. Zmianie poddano także wygląd wnętrza sklepu. Powstała w nim m.in. specjalna strefa Kids ozdobiona rysunkami znanego, polskiego grafika Why-Duck’a, stworzono także innowacyjną przestrzeń, prezentującą szeroką ofertę obuwia, ubrań i dodatków oferowanych przez markę.

– Sizeer nie tylko zdecydował się na powiększenie salonu, a co za tym idzie jego odświeżenie, podjął także decyzję o tym, że nowy koncept zadebiutuje w Galerii Jurajskiej. Jesteśmy dziś pierwszym centrum handlowym w Polsce, którym Sizeer stworzył niezwykle atrakcyjną strefę Kids z ofertą skierowaną do najmłodszego klienta sklepu i galerii – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Salon Sizeer
Salon Sizeer

Modernizację przeszła także działająca tu od 5 lat restauracja McDonald’s. Zmiana obejmowała przede wszystkim odświeżenie wnętrza oraz przemodelowanie systemu lady. Dziś podzielona jest ona na strefę płacenia i zamawiania oraz specjalną strefę odbioru, w której klienci ustawiają się z numerkami, wydawanymi razem z paragonem. Czekając na swoją potrawę klienci mogą także podglądać pracę kuchni.

– Modernizacja restauracji w Galerii Jurajskiej jest częścią zmian, jakie McDonald’s przechodzi w galeriach w całym kraju. Nowy system, jaki opracowała restauracja, ma usprawnić zamawianie i wydawanie jedzenie, a co najważniejsze skrócić czas oczekiwania na potrawy – mówi Katarzyna Korpak.

Ale to nie jedyni najemcy, którzy zdecydowali się na modernizację. W listopadzie odświeżono także salon TruTrussardi. Metamorfozie poddano wystrój wnętrza salonu.

Galeria Jurajska to trzecie centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Globe Trade Centre SA (GTC) w Polsce i pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w Częstochowie. Jego otwarcie nastąpiło w październiku 2009 roku. Galeria Jurajska usytuowana jest w Alei Wojska Polskiego. Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130 tys. mkw., z czego 49 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści prawie 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City. Do dyspozycji klientów Galerii Jurajskiej jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić 2 tys. samochodów.