Salon Solar
Salon Solar

Salon Solar

Skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w październiku 2014 roku przez Solar Company SA wyniosły 13,5 mln zł, w tym salony własne (sprzedaż realizowana w salonach własnych Grupy Kapitałowej Solar Company S.A., w tym w outletach) 12 mln zł.

Dla porównania skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w październiku 2013 roku spółki Solar wyniosły 15,4 mln zł.

Z kolei jak już informowaliśmy we wrześniu bieżącego roku przychody ze sprzedaży wyniosły 13,1 mln zł.

Spółka Solar zanotowała zysk brutto na sprzedaży w I półroczu 2014 roku w wysokości ponad 1,8 mln zł w porównaniu do straty brutto w kwocie ponad 0,5 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wynik brutto zwiększył się w stosunku do roku poprzedniego wartościowo o ponad 2,3 mln zł.

Solar to polska marka odzieżowa założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Każdego roku firma wytwarza 1,3 mln sztuk odzieży damskiej oraz dodatków dla kobiet. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Tam też powstają wszystkie projekty ubrań. Pierwszy salon firmowy został otwarty w Poznaniu w 1998 roku.

Dziś Solar to 78 własnych sklepów firmowych, 14 placówek franczyzowych oraz 88 sklepów partnerskich. Firma współpracuje również z 38 partnerami z zagranicy oraz 8 placówkami franczyzowymi m.in. w Niemczech, Rosji, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz na Litwie i Ukrainie.