Atrium Copernicus
Atrium Copernicus

W październiku w centrach Atrium uruchomiono 8 nowych lokali najemców na łącznej powierzchni ponad 1990 mkw. Przy dużym portfolio obiektów handlowych trwa nieustannie proces komercjalizacji i rekomercjalizacji.

Do grona najemców centrów Atrium w Polsce dołączyli m.in.: klub fitness – Fabryka Formy (1350 mkw.) w Atrium Copernicus, bar mleczny – Mleczarnia Jerozolimska (117 mkw.) i Tatuum (166 mkw.) w Atrium Reduta, Restauracja Silver Dragon (56 mkw.) i Restauracja St. Benedict (70 mkw.) w Atrium Promenada, salon z elektroniką Samsung Brand Store w Atrium Biała (110 mkw.), placówka bankowa Smart Banku City Handlowy w Atrium Targówek (54 mkw.), salon z modą damską i akcesoriami marki By o la la w Atrium Koszalin (68 mkw.).

Jednocześnie firma cały czas uatrakcyjnia ofertę swoich centrów poprzez odświeżanie wizerunku, rozbudowy i modernizacje. W Polsce Atrium posiada 23 działające obiekty handlowe, a na początku października br. firma uzgodniła warunki zakupu galerii handlowej Focus Mall w Bydgoszczy i oczekuje na pozytywną decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie możliwości jej zakupu.

Nowi najemcy to uznane na rynku marki, a ich obecność w centrach Atrium jest odpowiedzią na stale zmieniające się oczekiwania konsumentów i konsekwentną realizację strategii firmy. Firma sukcesywnie buduje swoją pozycję na rynku Europy Centralnej i Wschodniej i rozwija się poprzez ciągły proces pozyskiwania stabilnych obiektów położonych w atrakcyjnych lokalizacjach. Jak informują przedstawiciele firmy, Polska ma kluczowe znaczenie dla całego portfolio spółki, zarówno w kontekście obecnych wyników, jak i w kontekście długofalowej strategii rozwoju.

Obecnie inwestor skupia się na rozbudowie Atrium Copernicus w Toruniu. Centrum to powiększy się o połowę swojej powierzchni – przybędzie 17 tys. mkw. i dzięki temu obiekt stanie się największym tego typu obiektem w mieście. Pierwsza faza tego projektu została już zrealizowana – powiększono liczbę miejsc parkingowych poprzez dobudowanie parkingu wielopoziomowego, a w pierwszym kwartale przyszłego roku centrum zaprosi klientów na zakupy do nowych salonów w rozbudowywanej części obiektu.