Salon Twoje Soczewki
Salon Twoje Soczewki

Sieć salonów optycznych Twoje Soczewki powiększyła się o kolejne punkty w centrach handlowych. W październiku br. otwarto dwa nowe salony: w Galerii Warmińskiej w Olsztynie oraz w Galerii Korona Kielce. Natomiast w centrum outletowym w Poznaniu stand sieci Twoje Soczewki został przeniesiony do salonu.

Ponadto w 2014 roku otwarto salony sieci Twoje Soczewki w Atrium Felicity w Lublinie, Factory Ursus Warszawa, a także w CH Karolinka w Opolu.

Właściciel sieci – spółka Avenir Medical sp. z o.o s.k.a – otwiera salony własne i fanczyzowe. Aby uruchomić punkt franczyzowy Twoje Soczewki, należy posiadać lokal o powierzchni od 10 mkw. do 50 mkw. lub powierzchnię pod stoisko otwarte w centrum handlowym od 6 mkw. do 10 mkw. Potencjalne lokalizacje muszą znajdować w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Spółka oferuje franczyzobiorcom m.in.: negocjacje kosztów oraz warunków wynajmu lokalu, możliwość wejścia do centrów handlowych niedostępnych dla podmiotów nie sieciowych, projekt architektoniczny adaptacji lokalu i aranżacji wnętrz według koncepcji Twoje Soczewki, oraz organizację i wykonawstwo wszelkich prac remontowych przez ekipę firmy.

Avenir Medical sp. z o.o s.k.a. uruchomiła markę Twoje Soczewki w 2005 roku. Obecnie pod logotypem Twoje Soczewki działa 48 salonów. Najwięcej salonów znajduje się w Warszawie (10 salonów, m.in. w Złotych Tarasach, Galerii Mokotów, CH Wola Park, CH Arkadia, CH Blue City) oraz we Wrocławiu (7 salonów, m.in. w Magnolia Park, CH Marino i DH Renoma). Salony Twoje Soczewki znajdują się również w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, Centrum Riviera w Gdyni, CH Sfera w Bielsku-Białej, CH Askana w Gorzowie Wielkopolskim, Manufaktura w Łodzi, Poznań City Center, CH Jantar w Słupsku, Toruń Plaza.

W 2011 roku spółka Avenir Medical została wyłącznym dystrybutorem opraw okularowych marki DKNY (Donna Karan New York) w Polsce. Spółka prowadzi także sprzedaż w sklepie internetowym.

Avenir Medical sp. z o.o s.k.a. jest również właścicielem sieci butików optycznych De’ Lux Optica.