Butik Lidia Kalita

Butik Lidia Kalita

Polska projektantka, Lidia Kalita otwiera swój kolejny butik. Nowy sklep pojawi się w poznańskim Starym Browarze.

Na 60 mkw. poznańskiego butiku klientki znajdą najnowsze projekty Kality: sukienki, modele odzieży do biura, spodnie, t-shirty z napisami, buty, torebki, a także biżuterię z logo projektantki.

Lidia Kalita od listopada 2013 r. tworzy markę Lidia Kalita Designer Shops. W latach 1993-2013 – współzałożycielka, projektantka i dyrektor kreatywna jednej z najbardziej ekskluzywnych polskich marek modowych Simple Creative Products. W każdym sezonie dla autorskiego brandu projektuje ponad 350 modeli.

Od początku roku Kalita otworzyła cztery butiki swojego brandu. Pod tym względem jest najbardziej aktywną projektantką, rozwijającą sieć salonów na terenie najbardziej prestiżowych centrów handlowych w kraju.

– Do końca tego roku planuję otworzyć jeszcze jeden, czyli w sumie marka Lidia Kalita na koniec 2014 będzie posiadać 5 butików – mówi w rozmowie z Retailnet Lidia Kalita, właścicielka marki.

W lutym bieżącego roku w Domu Mody Klif w Warszawie otwarto pierwszy salon projektantki. Butik w galerii zajął powierzchnię ponad 40 mkw. Ponadto działają już sklepy w warszawskiej Galerii Mokotów (ponad 50 mkw.) oraz w Centrum Handlowym Klif w Gdyni (ponad 40 mkw.).

Założeniem marki jest stworzenie 24 butików firmowych mierzących ok. 50–70 mkw. w ciągu 3 lat w najbardziej renomowanych centrach handlowych w całym kraju. Butiki Kality mają nowoczesny, minimalistyczny wystrój.

Projektantka zainteresowana jest największymi miastami naszego kraju. Kolejne sklepy zostaną otwarte w Krakowie, Katowicach czy Wrocławiu.

Marka Lidia Kalita nominowana jest w kategorii SCF Women’s Retailer of the Year 2015. Więcej informacji o zimowej edycji SCF 2015 można znaleźć TUTAJ.

Butik Lidia Kalita