Salon Piazza di Moda w Starym Browarze
Salon Piazza di Moda w Starym Browarze

Obecnie sieć salonów multibrandowych mody włoskiej Piazza di Moda składa się z 5 punktów zlokalizowanych w galeriach handlowych i centrach outletowych. Ostatnio otwarty salon o powierzchni 700 mkw. znajduje się w Starym Browarze w Poznaniu. – Stary Browar to jedna z najlepszych galerii handlowych w Polsce, które wpisuje się w naszą strategię rozwoju. W 2014 roku otworzyliśmy 4 sklepy i przygotowujemy się do otwarcia jeszcze jednego. Nowy salon ruszy w grudniu br., w Galerii Klif w Gdyni – mówi redakcji Retailnet.pl Paulina Zawadzka z sieci Piazza di Moda.

– Aktualnie wszystkie nasze sklepy zlokalizowane są w galeriach handlowych, jednak nie wykluczamy otwarć butików przy ulicach. W 2015 roku planujemy otwarcie co najmniej 4 salonów Piazza di Moda – zapowiada Paulina Zawadzka.

– Potencjał dla naszej marki jest bardzo duży. Nasza oferta kierowana jest do wymagających klientów, poszukujących wysokiej jakości oraz niestandardowych, modnych wzorów. Włoska odzież wszystkie te wymagania spełnia. Na polskim rynku odzieżowym, który zdominowany jest przez ogromne sieci, brakuje brandów, które dbają o indywidualne potrzeby klienta, my staramy się tę lukę wypełniać – dodała Paulina Zawadzka.

Salon Piazza di Moda w Starym Browarze
Salon Piazza di Moda w Starym Browarze

Pierwszy salon Piazza di Moda został otwarty w październiku 2013 roku w Sky Tower we Wrocławiu. Obecnie sklepy sieci znajdują się w DH Renoma we Wrocławiu, Factory Kraków, Factory Warszawa Annopol oraz w Starym Browarze w Poznaniu. Średnia powierzchnia salonów multibrandowych Piazza di Moda to około 400 mkw.

Piazza di Moda to największe w Polsce centrum mody włoskiej skupiające kolekcje ponad 60 marek (m.in. Armata di Mare, Cerutti, Cesare Paciotti, Elena Miro, Fracomina, Fratelli Rossetti, Henry Cotton’s, Loriblu, Lubiam, Marina Yachting, Navigare, Pal Zileri, Panicale, Santoni, Seventy). Oferuje produkty dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Wśród dostępnych kolekcji można znaleźć odzież, obuwie oraz szeroką linię akcesoriów i dodatków.

Salon Piazza di Moda w Starym Browarze
Salon Piazza di Moda w Starym Browarze

Sieć Piazza di Moda została nominowana do nagrody SCF Newcomer Retailer of the Year 2015. Wręczenie statuetek odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.