Gemini Park Tychy
Gemini Park Tychy

Podczas tegorocznej edycji targów MAPIC odbywających się w Cannes, krakowska spółka Gemini Holding po raz pierwszy zaprezentuje międzynarodowemu gremium branżowemu najnowszy projekt – Centrum Handlowe Gemini Park Tychy.

Międzynarodowe targi MAPIC w tym roku obchodzą jubileusz 20-lecia i potrwają od 19 do 21 listopada b.r. To jedna z najważniejszych na świecie imprez w branży nieruchomości komercyjnych.

– Od kilku lat bierzemy udział w imprezach i wydarzeniach branżowych odbywających się w Polsce – to stały element naszej strategii promocyjnej. Wierzymy jednak, że nasze projekty warte są ukazania na arenie międzynarodowej, dlatego też od kilku lat obecni jesteśmy w Cannes na targach MAPIC. Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, bo to właśnie tutaj po raz pierwszy oficjalnie zaprezentujemy nasz najnowszy projekt – Gemini Park Tychy – mówi Rafał Sonik, prezes Gemini Holding. – MAPIC to również miejsce wielu interesujących i co równie ważne – owocnych spotkań biznesowych. Mamy nadzieję, że rozmowy przeprowadzone podczas targów zaowocują dużym zainteresowaniem dla naszej najnowszej inwestycji, a także podpiszemy pierwsze umowy najmu – dodaje Rafał Sonik.

Gemini Park Tychy to trzecia z kolei inwestycja Gemini Holding. Podczas targów MAPIC obecni będą przedstawiciele międzynarodowej firmy CBRE, świadczącej usługi doradcze w branży retail, która została wybrana komercjalizatorem tyskiego Gemini Park. Łącznie do zagospodarowania jest ok. 36 tys. mkw. Gemini Park Tychy ze swoją szeroką ofertą handlową będzie docierać nawet do ok. 2,5 mln osób, mieszkających na Górnym Śląsku. Tychy są doskonałym miejscem dla tego typu inwestycji – to miasto z niską stopą bezrobocia, wysokim potencjałem nabywczym oraz z jednym z niższych w Polsce współczynnikiem nasycenia nowoczesną powierzchnią handlową.

Nowe Centrum Handlowe Gemini Park będzie zlokalizowane w jednym z większych miast aglomeracji śląskiej, w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum ponad 100-tysięcznych Tychów, a także w bliskim sąsiedztwie takich miast jak Gliwice, Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice. Obiekt liczący ok. 36 tys. mkw. GLA położony będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Gdańskiem, Toruniem, Łodzią czy Cieszynem. Dodatkowo, otoczenie kilkunastu dużych osiedli mieszkaniowych, a także bliskość popularnej autostrady A4 oraz licznych tras ekspresowych i dróg szybkiego ruchu spowoduje, że Gemini Park Tychy stanie się popularną destynacją zakupową nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i całego regionu. W bezpośrednim zasięgu obiektu (do 10 min. pieszo) znajdzie się ponad 70 tys. osób, a do 40 min. jazdy samochodem – aż ponad 2,3 mln potencjalnych klientów. Rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego Gemini Park Tychy planowane jest na początek przyszłego roku, zaś otwarcie obiektu – na wiosnę 2016 roku.